Polkowice wiceliderem 3 ligi!

POLKOWICE. W 3. ligowych derbach Zagłębia Miedziowego piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali rezerwy Miedzi Legnica 2:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Maciej Bancewicz i Mariusz Szuszkiewicz.

Faworytem spotkania byli niewątpliwie polkowiczanie. Jednak pierwsze minuty pokazały, że derby rządzą się swoimi prawami. Miedzianka wysoko zawiesiła poprzeczkę i KGHM ZANAM Polkowice nie mógł się przebić przez dobrze funkcjonująca defensywę przyjezdnych. Pierwsza bramka padła dopiero w 39. minucie meczu. Arbiter za faul na zawodniku z Polkowic podyktował rzut wolny z 18 metrów. Skutecznym egzekutorem okazał się Maciej Bancewicz, który umieścił futbolówkę w bramce Miedzi.

Do przerwy zielono-czarni prowadzili 1:0. Po zmianie stron nadal warunku gry dyktowali podopieczni trenera Enkeleida Dobi. W 77. min. do odbitej przez bramkarza gości piłki doskoczył Mariusz Szuszkiewicz i wpakował ją do siatki. KGHM ZANAM Polkowice pokonał Miedź II Legnica i zrównał się punktami z prowadzącą Stalą Brzeg.

KGHM ZANAM Polkowice – Miedź II Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: Maciej Bancewicz 39, Mariusz Szuszkiewicz 77

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Magdziak, Famulski, Galas (68 Konefał), Wojciechowski (57 Azikiewicz), Ziemniak, Bancewicz (88 Zawadzki), Szuszkiewicz, Michalski, Fryzowicz, Piotrowski

Miedź II Legnica: Smołuch – Miazga, Zatwarnicki, Surmaj, Żyliński, Stasiak, Piechowiak, Tkacz (66 Poręba), Pojasek, Stachowski, Krauz.