CCC w elicie kobiecego basketu (FOTO)

POLKOWICE. Po wysoko wygranym pierwszym meczu barażowym na Słowacji (25-ma punktami) polkowiczankom pozostało dopełnić dzieła w rewanżowym pojedynku. Koszykarki CCC od samego początku były drużyną zdecydowanie lepszą. Rywalki nie były w stanie powstrzymywać szybkich ataków naszego zespołu. Po siedmiu minutach gry gospodynie prowadziły 19:9, a dwie minuty później było już 29:11. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:16. Przebieg gry sugerował, że polkowiczanki nie będą mieć żadnych problemów z pokonaniem rywalek i pewnym awansem do prestiżowej Euroligi. „Pomarańczowe” lepiej zbierały, były skuteczniejsze w ataku i popełniały mniej błędów od rywalek. Tak było także w drugiej połowie. Po 20 minutach gry CCC prowadziło 47:27, a najskuteczniejsza koszykarką była Magdalena Leciejewska, która zdobyła 7 punktów.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Polkowiczanki nie były już tak skuteczne, ich defensywa też nie była już tak szczelna. Pojawiły się też błędy. Wyglądało na to iz mając sporą przewagę punktową polkowiczanki postanowiły "potrenować" inne warianty taktyczne już pod kątem meczów ligowych....Przewaga wypracowana w pierwszej połowie była na tyle duża, że pozwalała na spokojną kontrolę meczu. Przewaga cały czas oscylowała wokół 20 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem polkowiczanek 76:60.

- Przeciwnik grał dziś lepiej niż w pierwszym meczu. Cieszę się ze zwycięstwa, bo ostatnie dni były dla nas trudne. Przyjeżdżały nowe zawodniczki i nie było za wiele czasu, by poznały taktykę. Dziś byliśmy zespołem i to jest najważniejsze – powiedział po meczu George Dikeoulakos, trener naszej drużyny.

- Gratuluję moim koleżankom, bo wykonaliśmy dobrą robotę. Co prawda poziom naszej gry nie jest jeszcze zadowalający, bo popełniliśmy sporo błędów. Przede wszystkim było za dużo strat. Musimy to wyeliminować, by z powodzeniem rywalizować w Eurolidze. Ważne, że wywalczyliśmy awans – dodała Elina Babkina, rozgrywająca naszej drużyny.

CCC Polkowice - Piestanske Cajky 76:60 (30:16, 17:11, 15:19, 14:14)

CCC: Plaisaance 12, Sandric 11, Holmes 9, Leciejewska 9, Clark 9, Spanou 7, Gala 6, Gajda 6, Babkina 5, Stankiewicz 1, Idziorek 1.
Cajky: Smith 11, Slamova 11, Jakubcova 10, Dudasova 7, Bartakova 7, Palenikova 7 Letkova 5,, Kasparkova 2, Gajdosova 0.

{gallery}galeria/sport/29_09_17_CCC_POLKOWICE_Pieszczansky_czajka_fot_BSlepecka{/gallery}