Falstart CCC - druga ligowa porażka

Była euforia po awansie koszykarek CCC Polkowice do Euroligi i jest... niesmak po falstarcie w koszykarskiej ekstraklasie. Początek tygodnia dla koszykarek CCC Polkowice nie rozpoczął się dobrze - w wyjazdowym meczu uległy akademiczkom z Gorzowa 80:72. Poniedziałkowy mecz przyniósł wiele emocji.

Akademiczki rozpoczęły mecz mocnym uderzenie dając do zrozumienia „pomarańczowym”, że w dzisiejszy mecz nie będzie należał do tych łatwiejszych. Przyjezdne od samego początku musiały gonić wynik przegrywając już na samym początku 3:12. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały z ośmioma punktami zapasu. CCC zebrało siły i w 37 minucie nadrobiło straty do jednego „oczka” (66:67). Końcówka należała jednak do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego.

Polkowiczanki od 23 minuty musiały sobie radzić bez George'a Dikeoulakosa (dwa przewinienia techniczne) - zawiodła również Bria Holmes, która zaliczyła tylko 3 oczka. Pomarańczowe dodatkowo wystąpiły osłabione brakiem Artemis Spanou, która narzeka na uraz.

CCC Polkowice po dwóch meczach mają na swoim koncie dwie porażki. Ten sezon rozpoczął się nie po myśli włodarzy klubu. Kibice liczą iż w środę we własnej hali CCC odniesie pierwsze ligowe zwycięstwo...

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 80:72 (24:16, 19:19, 18:19, 19: 18)

AZS AJP: Carolyn Swords 24 (10 zb), Aleksandra Pawlak 13, Annamaria Prezelj 13, Francisca Donders 9, Magdalena Szajtauer 6, Miah Spencer 6, Paulina Misiek 4, Yulia Rytsikava 3, Beata Jaworska 2.

CCC polkowice : Theresa Plaisance 25, Alysha Clark 14, Weronika Gajda 11, Antonija Sandrić 6, Ewelina Gala 5, Elina Dikeoulakou 4, Magdalena Leciejewska 4, Bria Holmes 3.