Do trzech razy sztuka... CCC zwycięskie!

POLKOWICE.  W trzeciej kolejce Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice odniosły pierwsze zwycięstwo. Dziś polkowiczanki były zdecydowanie lepsze od rywalek z Sosnowca i ostatecznie pokonały je 90:61.

„Do trzech razy sztuka” to powiedzenie koszykarki CCC Polkowice wzięły sobie do serca. Po dwóch przegrany meczach przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo .

-  Mamy ostatnio trudne dni, ciągle się zgrywamy, poznajemy zagrywki, szukamy właściwego rytmu. Wygrana cieszy. Jestem dumny z moich zawodniczek. Wykonały dziś porządną robotę. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie, w drugiej staraliśmy się kontrolować przebieg gry i to nam się udało. Zwycięstwo jest ważne, ale czeka nas jeszcze sporo pracy, a teraz przed nami trudne pojedynki” tak po wygranym środowym spotkaniu z 90:62 z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec powiedział trener CCC Polkowice George Dikeoulakos.

Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry przyjezdnych bo już w pierwszych minutach „pomarańczowe” przegrywały 6:2, ale już po chwili doprowadziły do wyrównania po 7 by ku uciesze kibiców wyjść na pierwsze prowadzenie 11:10. Dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty przewaga gospodyń urosła do ośmiu „oczek”. Taka przewaga podziałała na polkowiczanki jak dynamit, dzięki obronie i szybkiej ofensywie po 10-ciu minutach na tablicy wyników pojawiła się wynik 23:13 dla CCC.

Scenariusz drugiej kwarty przebiegał ściśle według scenariusza szkoleniowi George Dikeoulakosa jego podopieczne lepiej broniły, były lepsze w defensywie od rywalek i przez całą kwartę prowadziły różnica kilku punktów by po 20 minutach schodzić do szatni w wynikiem 50:30.

Po zmianie stron rozkręcone „pomarańczowe” dążyły do obranego celu zakończyć spotkanie zwycięstwem. Kiedy koszykarki z Sosnowca miały problemy ze skutecznością gospodynie świetnie radziły sobie w walce podkoszowej. „Polkowice to bardzo mocny zespół. Wiedzieliśmy o tym, że będzie ciężko i tak też było. Staraliśmy się grać jak najlepiej, ale CCC było lepsze. One nas zabiły na tablicach. Miały o wiele więcej zbiórek i to robiło różnicę. W poniedziałek grałyśmy ciężki mecz z Ostrowem i to też miało swój wpływ na nasza postawę.” - powiedziała Stephany Skrba KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

Koszykarki CCC Polkowice już do końca środowego spotkanie nie pozwoliły odebrać sobie zwycięstwa. Po 40-stu minutach mecz zakończył się wysoką wygrana „pomarańczowych” 90:61.

CCC Polkowice – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 90:61(23:13, 27:17, 15:11, 25:20)

CCC: Plaisance 20, Leciejewska 14, Clark 13, Gala 11, Idziorek 7, Sandrić 6, Babkina 5, Gajda 5, Holmes 5, Stankiewicz 4.
JAS-FBG: Parks 11, Skrba 10, Swanier 9, Siksniute 8, Misiuk 7, Rozwadowska 7, Packovski 6, Stara 3, Dobrowolska 0.