Polkowiczanie rozgromili Spartę

POLKOWICE. Po kilku dniach ciężkiej treningowej pracy, piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice postanowili rozruszać kości w sparingowym graniu. W swoim pierwszym meczu kontrolnym piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali, a właściwie rozgromili  Spartę Grębocice 9:1. Mecz rozegrano na sztucznej płycie w Lubinie. W zespole Enkeleida DOBIEGO testowanych było kilku zawodników z 2 i 3 ligi. Wiele wskazuje na to iż właśnie w tej drużynie wiosnę może spędzić np. Eryk Sobków, który właśnie rozstał się ze Zniczem Pruszków. A wracając do meczu to w zespole z Polkowic zabrakło Ariela Famulskiego, który rozstał się z polkowickim klubem.

Pojedynek z zespołem IV ligi był pierwszym sparingiem zielono-czarnych w tym roku. Trener Enkeleid Dobi dał szansę występu na murawie wszystkim swoim graczom. Na murawie pojawiły się praktycznie dwie jedenastki KGHM ZANAM Polkowice. Oprócz pozyskanych Macieja Kowalskiego- Haberka i Michała Bednarskiego zagrało kilku zawodników testowanych.

Już w 3 minucie wynik otworzył Mateusz Magdziak dając prowadzenie naszej drużynie. Goście odpowiedzieli w 16 min. i było 1:1. 4 minuty później na 2:1 dla Polkowic strzelił Adrian Nowacki. Więcej bramek w tej części spotkania nie padło. Po zmianie stron trener Dobi wprowadził drugą jedenastkę. Sparta, która nie miała w swoim składzie tylu graczy nie sprostała drużynie KS-u, a bramki padały co kilka minut. Na listę strzelców wpisali się: Piotr Azikiewicz, Maciej Bancewicz, Wiktor Kobiela, Rafał Karmelita i Mariusz Szuszkiewicz. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną KGHM ZANAM Polkowice 9:1.

KGHM ZANAM Polkowice – Sparta Grębocice 9:1 (2:1)
Bramki dla Polkowic: Magdziak 3, Nowacki 20, Azikiewicz 51, 87, Bancewicz 59, 72, Kobiela 65, Karmelita 75, Szuszkiewicz 78

KGHM ZANAM Polkowice
I połowa: Primel – Magdziak, Sworacki, zawodnik testowany, Zawadzki, Nowacki, zawodnik testowany, Haberek-Kowalski, Surożyński, Konefał, Bednarski

II połowa: Kopaniecki- Kondrat, Ziemniak, zawodnik testowany, Fryzowicz, Karmelita, Galas, Azikiewicz, Bancewicz, Szuszkiewicz, Kobiela