CCC w finale gry o złoto!

POLKOWICE. Koszykarki CCC Polkowice po raz piąty zameldowały się w finałach koszykarskiej ekstraklasy eliminując w półfinałach Wisłę Kraków. Po dwóch zwycięstwach w Krakowie, w środowy wieczór  polkowiczanki pokonały Wisłę 57:53. I pięć lat po swoim pierwszym i jak do tej pory jedynym mistrzostwie ponownie zagrają o złoto !

To był strasznie nerwowy mecz w wykonaniu obu drużyn. Wisła fatalnie rozpoczęła mecz i po pięciu minutach jej dorobek punktowy wynosił zaledwie...dwa punkty. Pewnie wygrana kwarta 21:12 zdawała się rokować łatwa przeprawę CCC. Nic bardziej mylnego. Wisła pokaząła klasę w drugiej kwarcie zmuszając polkowiczanki do popełniania błedów i w obronie i w ataku. Efekt? Na przerwę meczową to Wisła schodziła prowadząc trzema punktami...To nie był koniec horroru.

Po trzech kwartach na tablicy wyników widniał rezultat...40:40. W czwartej kwarcie gra nerwów z lekka przewagą dla gości. Przy stanie 53:53 po dograniu Gajdy pięknym rzutem za trzy punkty popisała się Bojović, która wczesniej miała nie najlepsza celność podań do swoich koleżanek, a kropkę nad zwycięstwem postawiła Clark rzucając celnie rzut osobisty.

CCC Polkowice – Wisła CANPACK Kraków 57-53 (21-12, 5-17, 14-11, 17-19)
stan rywalizacji: 3-0 dla Polkowic