Polkowice na szóstkę, Drzazga z karetą (FOTO)

POLKOWICE. Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice gromią Piasta Karnin 6:2. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli: Krzysztof Drzazga 3, 24, 45, 69, Kamil Wacławczyk 42, Wojciech Jurak 85. Po tej wygranej podopieczni Jarosława PEDRYCA umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Ale ważniejsze jest to, że przewagą nad zespołami chcącymi wedrzeć się do siódemki gwarantującej granie w 3 lidze  w kolejnym sezonie wzrosła do 8 punktów.

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice przystąpili do spotkania w roli faworyta. Już pierwsza akcja pokazała wyższość naszego zespołu nad Piastem. W 3. minucie Krzysztof Drzazga otrzymał dokładne podanie w pole karne i lobem pokonał golkipera gości. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i rywale po błędzie obrońców KS-u,  za sprawą Oskara Raćko doprowadził do remisu. Zdobyty gol przez rywala tylko podrażnił zespół trenera Jarosława Pedryca, który zaaplikował Piastowi kolejne trzy bramki. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Drzazga a raz trafił Kamil Wacławczyk. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem miejscowych 4:1.

Po zmianie stron nadal ton grze nadawali polkowiczanie, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 69 ponownie do bramki przyjezdnych trafił Drzazga, zdobywając swoją 17 -tą bramkę w sezonie. Rywale odpowiedzieli golem Oskara Raćko. Wynik meczu ustalił w 85 min. Wojciech Jurak. W Polkowicach KGHM ZANAM rozgromił Piasta Karnin 6:2.

Po meczu szkoleniowiec gospodarzy Jarosław Pedryc tak ocenił mecz:  – Pierwsza połowa meczu zdecydowanie lepsza, szybsza , mimo ,że boisko było mocno nasiąknięte wodą. Jednak  czuliśmy się lepiej  na własnym boisku, wiedzieliśmy o mocnych stałych fragmentach gry Piasta Karnin . Zrobiliśmy jeden błąd , który kosztował nas bramką dla przeciwnika  i to zaraz po zdobyciu przez nas gola  .Ale potem już konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenia , punktowaliśmy i zdobywaliśmy bramki . Druga połowa była już spokojniejsza , bardziej wyrównana , stąd goście poczuli szanse ,że mogą zdobyć bramki i tym samym zmniejszyć dystans do nas . Jednak to my strzeliliśmy piątego gola . Daliśmy jakiś cień nadziei na początku drugiej połowy , jednak Jurak dobił przeciwnika . Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo 6 : 2. Gra w drugiej połowie nie oznaczała ,że graliśmy zachowawczo bo prowadziliśmy już 4:1 . Mieliśmy realizować dalej nasze cele wytyczone na grę w pierwszej części meczu tzn . utrzymywać się długo przy piłce , grać skrzydłami. Fakt , że jak się prowadzi różnicą trzech bramek , to gdzieś tam w głowie jest być może lekkie lekceważenie przeciwnika , choć mam nadzieję ,ze tak nie było . Krzyśka Drzazgę , po pauzie w grze w ostatnim meczu  z uwagi  na lekki uraz ,  dziś wystawiłem i jak widać opłaciło się , bo strzelił cztery bramki. Z kolei Wojtek Jurak nie miał ostatnio dużo możliwości grania , a dziś grał blisko 20 minut i golem podziękował za ta szansę . Następny mecz gramy w Dzierżoniowie , mamy cały tydzień aby przygotować się to tego trudnego spotkania . Przed nami jeszcze trzy ważne  mecze , na nich jesteśmy skoncentrowani i nie myślimy na razie o przerwie zimowej i przygotowaniach.
KGHM ZANAM Polkowice - Piast Karnin 6:2 (4:1)
Bramki: Drzazga 3, 24, 45, 69, K. Wacławczyk42, Jurak 85 - Raćko 8, 75
KGHM ZANAM Polkowice: Szymański - Sworacki, D. Wacławczyk, Dziedzina, Karmelita (68 Famulski), Szuszkiewicz (73 Galas), Fryzowicz, Bancewicz (72 Karpiński), Drzazga (77 Jurak), Szymik.
Piast Karnin: Fabiański, Buda, Gardzielewicz, Kaczmarek, Konefał, Raćko, Śliwiński (21 Kijak), Wawrzyniak, Zdrojewski, Kożuchowski, Pakuła.

{gallery}galeria/sport/07.11.15_kghm_zanam_polkowice_piat_karnin_fot_ewa_jakubowska{/gallery}