Trwa seria MKS Polkowice

W sobotnim meczu wyjazdowym podopieczne Vadima Czeczuro pokonały JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 54:45 tym samym zapisując sobie piąte zwycięstwo z rzędu. Polkowiczanki po tej wygranej wdrapały się na czwarte miejsce w ligowej tabeli i zapowiadają, że to nie koniec ich marszu w górę.

Dla polkowiczanek był to trudny mecz. Z powodu kontuzji w sobotnim meczu nie zagrała amerykańska rozgrywająca Nadirah McKenith. Od samego początku na parkiecie toczyła się istna walka o każdą piłkę.

Po stronie gospodyń na parkiecie świetnie spisywała się Aishah Sutherland, która bez wsparcia koleżanek z drużyny dziurawiła kosz polkowiczanek. Choć team Vadimira Czeczuro zespołowo zdobywał punkty to pierwszą kwartę jednym oczkiem wygrały Sosnowiczanki. W drugiej kwarcie gospodynie powiększyły dystans i na przerwę schodziły już z trzema punktami zapasu.

Po zmianie stron polkowiczanki do perfekcji dopracowały defensywę, udało im się wypracować wyższą skuteczność rzutów, co spowodowało, że w bardzo szybkim tempie wyszły na prowadzenie. W tej części gry to przyjezdne dyktowały warunki gry. Podopieczne Vadimira Czeczugo wygrały trzecią kwartę 20:12, a w ostatecznym rozdaniu zainkasowały cztery oczka zapasu. Mecz zakończył się wygrana MKS Polkowice 54:45.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Siedlce     56 : 49

A w sobotę kolejne koszykarskie emocje na parkiecie w Polkowicach i mecz z zespołem z Gdyni. Czyli mecz aktualnie 4 i 5 drużyna w tabeli. Zapowiadają się wielkie emocje. Będzie 6 wygrana pod rząd?
JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - MKS POLKOWICE 45:54 (16:15, 11:9, 12:20, 6:10)
MKS Polkowice : Stankiewicz 13, Nowacka 12, Michael 10, Greene 10, Gala 4, Bojović 3, Majewska 2, Schmidt 0, Bucyk 0.