Polkowiccy dominatorzy-mistrz Sztejkowski

Sukcesem polkowickich sprinterów zakończyły się rozegrane we Wrocławiu Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Medale dla LKS-u zdobyli Damian Sztejkowski w biegu na 100 i 200 m oraz sztafeta 4x100 m.

Już w pierwszym dniu mistrzostw polkowiczanie mogli cieszyć się ze złota. Na najwyższym stopniu podium w biegu na 100 m stanął Damian Sztejkowski z czasem 10.89 sek. Jeden z najlepszych sprinterów na świecie w walce o złoto pokonał Rafała Pająka z  LUKS Zabrzeg i Szymona Woźniaka z BKL Bełchatów.
W drugim dniu mistrzostw Polski pasjonującą walkę o medale stoczyły najlepsze sztafety 4x100 m, a wśród  nich polkowiczanie. Tuż przed startem kontuzji doznał Kamil Ćwik, zastąpił go Michał Przygoda.

Polkowicka sztafeta spisała się rewelacyjnie zajmując ex aequo 2. miejsce z takim samym wynikiem 43.58 sek. jak MKS Aleksandrów Łódzki. Wygrali sprinterzy z MKL Szczecin 43.48. W składzie wicemistrzów Polski z LKS-u Polkowice pobiegli: Kamil Krawczyk, Maciej Wierzbicki, Michał Przygoda i Damian Sztejkowski. Ukoronowaniem mistrzostw był srebrny medal Damiana Sztejkowskiego w biegu na 200 m - 22.14 sek.

Zawodników do Mistrzostw Polski przygotowywali Robert Pierzchała i Dorota Wojciech-Pierzchała z LKS-u Polkowice oraz trener Mariusz Knull z MLKS Sokół Lubin, który indywidualnie pracował z Maćkiem Wierzbickim.