Koszyce z pucharem CCC

POLKOWICE. Dwudniowe święto koszykówki o Puchar CCC zakończone. Trofeum trafiło w ręce koszykarek z Koszyc. Good Angls pokonały w finale CCC Polkowice 66:53, zaś trzecie miejsce przypadło Artego Bydgoszcz.

Pierwsza część finału to znakomita gra przyjezdnych. Zacięta walka pod koszem, częste faule jak również obrona sprawiły „pomarańczowym” nie lada problem. Dopiero w drogiej kwarcie sposób na rywalki znalazła „czarna pantera” gospodarzy Valeriya Musina wraz z Magdalena Idziorek. Za ich sprawka podopieczne Vadima Czeczuro doprowadziły do remisu po 21 na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. W dalszej części finału rywalki nie pozwoliły objąć prowadzenia gospodynią. Szkoleniowiec polkowiczanek Vadim Czeczuro dał szanse wszystkim swoim podopiecznym na grę w dzisiejszym turnieju szukając nowych taktyk oraz ustawień na czekający nowy sezon rozgrywek.

Ostatecznie „pomarańczowe” w finale Międzynarodowego Turnieju o Puchar CCC zajęły drugie miejsce przegrywając z Good Angels Koszyce 53:66. W meczu o trzecie miejsce Artego Bydgoszcz pokonało Valosun Brno 75:66. Na kolejny sprawdzian przed nowym sezonem CCC Polkowice pojadą do Wrocławia. Turniej „Wrocławska Iglica 2016” odbędzie się w dniach 23 – 25 września.

CCC Polkowice – Good Angels Koszyce 53:66 (7:15, 14:12, 14:26, 18:13)

Punkty dla CCC Polkowice: V. Musina 13, E. Gala 8, M. Ortiz 6, M. Leciejewska 6, M. Idziorek 6,  N. Mayombo 5, M. Rezan 5,  N. Bucyk 4

Punkty dla Good Angels Koszyce: B. Balintova 15, T. Oblak 14, L. Kupcikova 14,  A. Jurcenkova 11, B. Janoscikova 5, D. Baburova 4, R. Stehlikova 3