Mocna polkowicka sztanga

POLKOWICE. W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 23. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice. Wywalczyli trzy medale – dwa złote i jeden srebrny.- Byliśmy dobrze przygotowani. Jechaliśmy do stolicy z nastawieniem na walkę o medale i wracamy w pełni usatysfakcjonowani. Mamy trzy krążki, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu – mówi nam Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice.

Co ciekawe oba przypadły w udziale naszym paniom – w kategorii 58 kg Katarzyna Kraska zdeklasowała rywalki nie pozostawiając im cienia złudzeń. Podobnie swoje zmagania w kategorii 69 kg zakończyła Aleksandra Michalska. Kasia uzyskała w dwuboju 194 kg i wyprzedziła drugą zawodniczkę – Agnieszkę Baczewską o 58 kg! Z jeszcze większa przewagą swoje zmagania ukończyła Ola. Polkowiczanka zaliczyła 187 kg i była lepsza od Elżbiety Szałajko o 67 kg.

Srebrny medal w kategorii 104 kg zdobył Mateusz Kasina, który uzyskał w dwuboju 323 kg. Na najgorszym dla każdego sportowca czwartym miejscu zawody ukończył Tomasz Romanec w kategorii 85 kg. Tomasz zaliczył w dwuboju 275 kg.

W klasyfikacji klubowej  Górnik Polkowice zajął trzecie miejsce i tym samym przypadł mu w udziale brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.