Ligowy spacerek CCC

POLKOWICE. W sobotni wieczór koszykarki CCC Polkowice podejmowały na własnym parkiecie MKK Siedlce. To trzeci mecz gospodyń z trenerem Marosem Kovacikiem a po dzisiejszym spotkaniu druga wygrana polkowiczanek, choć rywal nie taki groźny, bo zajmujący przedostatnią lokatę w tabeli BLK. CCC pokonało przyjezdne 88:59.

Faworytem dzisiejszego spotkania były gospodynie, które w tym sezonie nie popisały się brawurową grą na parkiecie, lecz Siedlczanki to rywal z dolnej półki czyli wielkiego widowiska zapewne nikt się nie spodziewał. Polkowiczanki rządziły na parkiecie już od pierwszych minut choć przyjezdne robiły co mogły aby dorównać gospodynią te zaś ani na moment nie pozwoliły wychylić się przyjezdnym. Pod koniec pierwszej kwarty na parkiecie pojawiła się Angelika Stankiewicz, która wróciła do gry po kontuzji. Pierwszą kwartę gospodynie zakończyły wynikiem 28:16. Po przerwie polkowiczanki nadal kontrolowały przebieg gry z każda minuta powiększając swój dorobek punktowy. Najskuteczniejsza zawodniczka w ekipie CCC była Valeriya Musina w drużynie rywala świetnie spisywała się była zawodniczka „pomarańczowych” Roksana Schmidt. Po trzydziestu minutach gospodynie prowadziły 66:43 i już było wiadomo, że sobotni mecz team Kovacika zaliczy to tych udanych.

CCC Polkowice – MKK Siedlce 88:59 (28:16, 22:17, 16:10, 22:16)

CCC Polkowice : Gala 14, Rezan 14, Ortiz 12, R. Musina 11, Harrison 10, V. Musina 9, Leciejewska 8, Idziorek 5, Stankiewicz 3, Urbaniak 2.

MKK Siedlce : Schmidt 17, Parysek 12, Koperwas 8, Mollova 8, Żukowska 6, Poboży 4, Parzeńska 2, Wajler 2.