Koniec marzeń o finale Euroligi

Na ostatni  mecz Euroligi w roku 2016 koszykarki CCC Polkowice udały się do francuskiego Mondeville. Rywalem „pomarańczowych” była drużyna ESBVA-LM, która dobrze sobie radzi na euroligowym parkiecie. Nie udało się jednak ekipie z Polkowic zdobyć upragnionych punktów w środowym meczu choć początek był obiecujący.

Choć polkowiczanki nie wygrały żadnego euroligowego meczu to początek środowego spotkania mogą uznać za udany. Na francuskim parkiecie toczyła się ostra walka „kosz za kosz” a wynik oscylował wokół remisu. Niestety po zmianie stron z „pomarańczowych” uszło powietrze, zaś ekipa z Francji błyszczała na parkiecie wygrywając trzecia kwartę 20:9. W ostatniej kwarcie podopieczne szkoleniowca Marosa Kovacika próbowały odrobić straty, ale gospodynie do końca kontrolowały przebieg gry z każdą minutą powiększając przewagę punktową. Środowy mecz ESBVA wygrały różnicą 20 punktów.

Trzeba powiedzieć sobie jasno: to konie marzeń o awansie do finału Euroligi. Teraz CCC musi skupić się na lidze. W ekstraklasie polskiego basketu tez nie jest za... pomarańczowo, ale walka o tytuł Mistrza Polski rozpocznie się dopiero w play offach...

ESBVA-LM – CCC Polkowice 75:55 (15:13, 14:17, 20:9, 26:16)

ESBVA – LM : Iagupova 37, Amant 11, Ayayi 10, Gomis 9, Sy Diop 4, Epoupa 2, Gaye 2, Stepanova 0, Naumemko 0,

CCC Polkowice : Rezan 14, V. Musina 11, Urbaniak 11, R. Musina 10, Leciejewska 5, Ortiz 4, Stankiewicz