CCC znów na minusie. Wstyd!

Tak źle jeszcze nie było! Koszykarki CCC Polkowice przegrały na wyjeździe z ostatnią drużyną z tabeli BLK Cosinus Widzew Łódź 71:74! Jakby nie patrzeć porażka mocno wstydliwa potwierdzająca iż do wyjścia z kryzysu droga wciąć jest daleka i nie usłana bynajmniej różami... Miejmy nadzieję iż rozwścieczony właściciel drużyny nie zapędzi dziewczyn na budowlane rusztowania na odrestaurowywanym zamku w Oborze...

Podopieczne Marosa Kovacika przyjechały do Łodzi w roli faworyta spotkania, ale na miejscu czekała je niespodzianka. Od pierwszych minut na parkiecie toczyła się wyrównana walka punkt za punkt. Po pięciu minutach przyjezdne prowadziły jednym punktem 11:10 po minucie to gospodynie cieszyły się z uzyskanej przewagi. Polkowiczanki jak na faworyta przystało zakończyły pierwsza kwartę 18:16.

Druga kwartę rozpoczęły łodzianki wyrównując wynik. Z kolei Rezan odpowiedziała dwoma celnymi punktami za trzy punkty. Dwie minuty przed końcem drugiego rozdania na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Team Kovacika nie zamierzał rezygnować z walki i na przerwę CCC schodziły z dwoma „oczkami” przewagi 36:34.

Trzecią kwartę rozpoczęły gospodynie, które po dobrej grze w defensywie odrobiły straty z nawiązką wychodząc na siedmiopunktowe prowadzenie. Przyjezdne ewidentnie pogubiły się w grze co sprawiło iż do końca kwarty nie potrafiły odebrać prowadzenia. Łodzianki wykorzystując niemoc rywala dominowały na parkiecie kończąc partię 61:55.

Ostatnie 10 minut meczu to dla polkowiczanek uratowanie honoru faworyta. CCC szybko odrabiło stracone punkty i wyszło na jeden punkt prowadzenia 62:61. Punkt za punkt rzucały Drop wraz z Raisą Musiną, a wynik meczu stał się sprawą otwartą. Minutę przed końcem meczu Łodzianki objęły jedno „oczkowe” prowadzenie, które do końca powiększyły o dwa punkty i wygrały sobotni mecz 74:71.

Cosinus Widzew Łódź - CCC Polkowice 74:71 (16:18, 18:18, 27:19, 13:16)

Cosinus Widzew Łodz : Pawlak 29, Drop 15 (10 as), Beadle 10, Bujniak 7, Pisera 7, Rodgers 4 (10 zb), Gertchen 2, Zapart 0.

CCC Polkowice : R. Musina 21 (15 zb), Rezan 12, Stankiewicz 11, W. Musina 8, Ortiz 8, Leciejewska 6, Urbaniak 5, Idziorek 0, Gala 0.