Jonas Koch dołączył do CCC Sprandi Polkowice

POLKOWICE. Sezon 2017 jest już w pełni, ale grupa CCC Sprandi Polkowice postanowiła dodatkowo wzmocnić skład. Pozyskała młodego kolarza z Niemiec, Jonasa Kocha, podpisując z nim 1-roczny kontrakt.

Jonas Koch potwierdził w poprzednich latach, że ma spory talent i powinien być solidnym wzmocnieniem dla naszego zespołu. Dysponuje dobrym sprintem, potrafi wysoko zafiniszować w wyścigach klasycznych i pokazał też, że radzi sobie w wyścigach etapowych – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Jest to dla nas również istotny transfer z punktu widzenia marketingowego, gdyż nasz sponsor, firma CCC, coraz mocniej rozwija się na niemieckim rynku.

23-latek ostatni sezon spędził w innej polskiej grupie, Verva ActiveJet. W jej barwach odnotował jeden z największych swoich sukcesów w karierze, zajmując 4.miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Tour des Fjords. Łącznie 4-krotnie zajmował w tym wyścigu lokaty w pierwszej „10” na etapach, co dało mu też 3.miejsce w klasyfikacji punktowej. Kilka tygodni później wywalczył 11.pozycję na „swoim terenie”, w ciężkim Sparkassen Münsterland Giro (1.HC).

Koch miał także bardzo udany sezon 2015, w którym wygrał etap i klasyfikację punktową najbardziej prestiżowej etapówki dla młodzieżowców, Tour de l’Avenir. Zwyciężył wtedy po solowej akcji, na pofałdowanej trasie.

Niemiec ma w swoim dorobku również kilka udanych występów polskich wyścigach – wygrał m.in. klasyfikację młodzieżową Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2014) oraz Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2013).

W tym sezonie co prawda pozostawał bez kontraktu, jednak ma już na koncie kilka startów. Ścigał się w imprezach jednodniowych na Majorce, gdzie wywalczył 9.miejsce w Trofeo Palma.