Pomarańczki zaczęły play offy od porażki

GORZÓW Wlkp. W inauguracyjnym ćwierćfinałowym spotkaniu CCC Polkowice uległy gorzowiankom 82:84. Dzisiaj mecz numer dwa również na gorzowskim parkiecie. Rywaliazacja w koszykarskiej elicie pań trwa do trzech zwycięstw...

Sobotni mecz rozpoczęły „pomarańczowe”, szybkim atakiem i mocną obroną na parkiecie nie mały sobie równych. Po dziesięciu minutach prowadziły 25:13. Na drugą kwartę gorzowianki wyszły w bojowym nastroju, ale nadal podopieczne Marosa Kovacika utrzymywały bezpieczną przewagę. Gospodyniom udało się nadrobić straty, przybliżyły się do „miedziowych” na dwa oczka.

W trzecim rozdaniu akademiczki odrobiły dziesięciopunktową stratę i traciły do koszykarek CCC już tylko cztery oczka. W ostatniej kwarcie „pomarańczowe” nadal utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, ale team Dariusza Maciejewskiego nie dawał za wygraną. Na ostanie 20 sekund gorzowianki włączyły piąty bieg odrabiając stratę do pięciu. W 14 sekundzie Katarzyna Dźwigalska trafiła jeden z rzutów osobistych i na tablicy wyników pojawił się remis. Po sekundzie Nicole Seekamp pomogła gorzowiankom wygrać pierwszy mecz z trzech.

W serii do trzech zwycięstw Akademiczki prowadzą 1:0. Mecz numer dwa dzisiaj, również w Gorzowie Wielkopolskim. Trzeci mecz i ew. czwarty w Polkowicach.

InvestInTheWest Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 84:82 (13:25, 18:20, 26:16, 27:21)

InvestInTheWest Gorzów Wielkopolski : Talbot 19, Hurt 15, Dźwigalska 15, Seekamp 12, Szajtauer 12, Misiek 6, Pawlak 5.

CCC Polkowice : R. Musina 25, Rezan 18, Faulkner 12, Harrison 10, Gajda 7, V. Musina 3, Urbaniak 3, Gala 2, Leciejewska 2.