Kiepski początek CCC w play offach

POLKOWICE. CCC Polkowice po raz drugi uległo gorzowiankom w ćwierćfinałowej play-offowej batalii 59:70. Przyjezdne dobrze zaczęły niedzielne spotkanie, ale do zwycięstwa zabrakło im sił. Po dwóch meczach play offów jest niestety 2:0 dla gorzowianek.

Początek drugiego spotkania w play-offach za trzy punkty rozpoczęła Ewelina Gali. Z każdą kolejną minutą przyjezdne powiększały swoją przewagę. Po dziesięciu minutach „pomarańczowe” prowadziły 26:18.

Na drugą kwartę gospodynie wyszły w bojowych nastrojach i już od pierwszych minut zabrały się za odrabianie strat. Akademiczki dominowały w grze podkoszowej, ale na obwodzie to przyjezdne nie miały sobie równych. W pierwszej kwarcie podopieczne Marosa Kovacika siedmiokrotnie dziurawiły kosz rywalek za trzy punkty, gospodyniom ta sztuka udała się tylko dwukrotnie.

Po zmianie stron pierwsze punkty dla drużyny zdobyła Stephanie Talbot tym samym zmniejszając stratę do pięciu „oczek”. Po trzech minutach gorzowianki miały do obrobienia już tylko dwa punkty. Po trzydziestu minutach na tablicy wyników było 47:45 dla CCC Polkowice.

Biało-niebieskie w ostatniej kwarcie nie tylko były lepsze pod koszem, ale również poprawiły grę w obwodzie. Polkowiczanki zaczęły popełniać proste błędy i pięć minut przed końcową syreną gospodynie wyszły na prowadzenie pięcioma punktami. Gorzowianki już do końca niedzielnego spotkania nie oddały zwycięstwa i pokonały przyjezdne 70:59 i do awansu do półfinału brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Kolejny mecz w najbliższą sobotę 25 marca w Polkowicach.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – CCC Polkowice 70:59 (18:26, 10:9, 17:12, 25:12)

InvestInTheWest AZS Gorzów Wielkopolski : Hurt 16, Talbot 16, Seekamp 11, Dźwigalska 10, Misiek 10, Szajtauer 5, Pawlak 2.

CCC Polkowice : Faulkner 16, R. Musina 12, Harrison 9, Gajda 8, V. Musina 5, Gala 5, Rezan 4, Stankiewicz 0, Leciejewska 0, Urbaniak 0.

Stan rywalizacji(do 3 wygranych): 2:0.