Miedziowi rozhartowali Stal (FOTO)

CHOCIANÓW. Piłkarze rezerw Zagłębia Lubin spokojnie żeglują ku 3 lidze. Podopieczni Andrzeja Turkowskiego bez specjalnego wysiłku pokonali w Chocianowie miejscowa Stal 4:0( 3:0) a pierwszego gola w 32 minucie zdobył Olaf Nowak. Chwilę potem kolejny atak  Miedziowych i celne trafienie Pawła Żyry. Dla Stali porażka z Zagłębiem to drugie niepowodzenie w...drugiej wiosennej odsłonie.

Losy meczu w zasadzie zostały rozstrzygnięte jeszcze przed przerwą kiedy to przytomnym trafieniem popisał się Jakub Ostrowski. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 63 minucie zdobywając czwartego gola, chociaż duży "współudział" miał arbiter liniowy, który dopuścił do dośrodkowania zawodnikowi będącemu na pozycji spalonej.

Miedziowi na tle Stali prezentowali się okazale pod względem zarówno wyszkolenia technicznego,jak i grania taktycznego. Stal pierwsza połowę przespała  a w drugiej części wejście Bednarza ożywiło poczynania stalówki. Najlepsza szanse na zdobycie honorowego gola miał Podziewski, ale piłka podskoczyła mu na nierówności na murawie i zamiast gola był lekki kiks. Stal, która tak okazale prezentowała się w okresie zimowych sparingów, początek wiosny ligowej ma "pod kreską". Ale jak zapewniają w Stali - to nie kryzys lecz powolne rozkręcanie się beniaminka IV ligi...

A Zagłębie ? Już puszczono w niepamięć okoliczności spadku z 3 ligi( wystarczyło aby władze klubu zdecydowały się na złożenie protestu w sprawie meczu rezerw Ślaska Wrocław i spadku by nie było- przyp.red.) i drużyna nie powinna mieć najmniejszych problemów z wywalczeniem 1 lokaty w grupie zachodniej 4 ligi. Kilku młodych graczy nabiera doświadczenia na trudnych boiskach 4 ligi, a drużyna jest wspomagana przez zawodników z pierwszego zespołu( grali Rakowski i Żyra) czy zawodników mających już granie np. w 1 lidze-jak bramkarz Hładun.

W Chocianowie piłkarska wiosna na całego: dobry mecz, cztery gole, szybkie tempo akcji. Czegóż więcej wymagać u progu wiosennego grania?

Stal Chocianów - Zagłębie II Lubin 0:4 (0:3)

{gallery}galeria/sport/25_03_17_Stal_Chocianow_Zaglebie_2_Lubin_fot_BSlepecka{/gallery}