Koniec marzeń CCC o koszykarskim złocie

WROCŁAW. W 10 meczu play offów i zarazem w piątym pojedynku koszykarskiej ekstraklasy kobiet CCC Polkowice uległo we Wrocławiu tamtejszej Ślęzie 59:67. To koniec marzeń o zagraniu w wielkim finale. Z krakowską Wisłą o złoto powalczą wrocławianki. Na osłodę CCC pozostanie potyczka o brązowy medal.

Przed trzy kwarty to CCC dyktowało warunki gry chociaż polkowiczanki musiały sobie radzić bez kontuzjowanej Faulkner i Gali. Na przerwę CCC schodziło prowadząc 29:25. W trzeciej kwarcie kilka kapitalnych wejść miała Stankiewicz i w pewnym momencie przewaga CCC wynosiła nawet 13 punktów...

W czwartej odsłonie wrócił koszmar całego sezonu w wykonaniu CCC... W tej kwarcie Ślęza zagrała z niesamowitym pressingiem. Polkowiczanki miały nawet kłopot ze wznawianiem gry spod swojego kosza. I gołym okiem widać było jak gasną fizycznie koszykarki CCC. W 36 minucie przy wyniku 59:58 dla Ślęzy kosza rywalek przerzuciły kolejno Gajda, Valerija Musina, Harrison, do tego doszły fatalne dogrania przy kontrach i wrocławianki dopełniły egzekucji polkowiczanek. W decydującej o losach meczu kwarcie Ślęzie kapitalnie wychodziły rzuty za 3 punkty.

Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 67:59 (16:18, 9:11, 19:25, 23:5)

CCC: Isabelle Harrison 14, Magdalena Leciejewska 12, Angelika Stankiewicz 8, Weronika Gajda 8, Marija Rezan 5, Walerija Musina 4, Mariona Ortiz 4, Marta Urbaniak 4, Raisa Musina 0.