CCC bliżej brązu

POLKOWICE. Koszykarki CCC Polkowice w pierwszym meczu "finału pocieszenia" czyli w starciu o brązowe medale koszykarskiej ekstraklasy pokonały Artego Bydgoszcz 80:63. I prowadzą 1:0. W czwartek o 19 drugie spotkanie w Polkowicach.

Mecz praktycznie od pierwszej akcji "pod kontrolą" miały zawodniczki z Polkowic. Zadecydował o tym początek kiedy to CCC za sprawą świetnie dysponowanych rzutowo Valeri Musiny i Eweliny Gajdy dziurawiły kosz Artego. Potem coś się zacięło w trybach polkowickich i przyjezdne odrobiły straty, ale na przerwę to CCC schodziło prowadząc trzema punktami( 39:36).

Po przerwie CCC grając spokojnie punktowało rywalki. Po raz pierwszym w tym sezonie polkowiczanko "leżał" rzut za trzy punkty i nie popełniały błędów przy kontraatakach. I własnie trzecia kwarta praktycznie przesądziła o wygranej CCC. I co ważne w czwartej kwarcie z polkowiczanek nie uszło powietrze....

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 80:63( 23:23, 16:13, 19:9, 22:18)

stan rywalizacji o brazowy medal: 1:0