Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Złotoryjski tenis w LOTTO Superlidze

ZŁOTORYJA. W tegorocznej edycji LOTTO SuperLIGI o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w tenisie powalczy 10 najlepszych zespołów w Polsce. W tym elitarnym gronie zagrają tenisistki i tenisiści Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego.Po drobiazgowej weryfikacji zgłoszeń do tegorocznej edycji LOTTO SuperLIGI finalnie dopuszczono do rozgrywek 10 zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała (aktualny mistrz Polski), KT Royal Zielona Góra, Calisia Tennis Team Kalisz, WKT Mera Warszawa, AZS Tenis Poznań, KT GAT Gdańsk, KS Górnik Bytom, ZTT Złotoryja, WKS Grunwald Poznań oraz PTP Łódź (debiutant), które będą musiały sprostać wysokim wymogom organizacyjnym, sportowym oraz marketingowym.

Złotoryjski tenis w LOTTO Superlidze

 Trzeci sezon nowej formuły ligowych rozgrywek przynosi niemal rewolucyjne zmiany... Skrócono system rozgrywania spotkań, co zwiększy ich atrakcyjność oraz wprowadzono formułę ligi zamkniętej.

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, których składy powstaną na podstawie rozstawienia (miejsca z poprzedniego sezonu zasadniczego) oraz losowania. W sezonie zasadniczym odbędzie się pięć kolejek. Zwycięzcy grup uzyskają awans do turnieju finałowego LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR, natomiast drużyny z miejsc 2-3 zagrają w fazie „play-off” z przeciwnikami z drugiej grupy o pozostałe dwie „przepustki” w turnieju mistrzów.

Ważnych - z punktu widzenia rozgrywek - zmian jest więcej. Zdecydowano się skrócić system rozgrywania spotkań ligowych. W tym sezonie toczone one będą do trzech wygranych meczów, co oznacza, że liczba wszystkich pojedynków nie przekroczy pięciu. Planowane są dwa mecze singlowe – jeden męski i jeden żeński, dwa mecze gry podwójnej – mężczyzn i kobiet, a jeśli to nie wystarczy do wyłonienia zwycięzcy, odbędzie się mecz gry mieszanej. Jak twierdzą organizatorzy LOTTO SuperLIGI, taka formuła nada spotkaniom większej dynamiki i podniesie ich atrakcyjność, również medialną.

Dzięki nowym rozwiązaniom wszystkie pojedynki w ramach spotkania LOTTO SuperLIGI toczone będą na jednym korcie i to właśnie na nim kumulować się będą wszystkie emocje

Pierwsza kolejka odbędzie się w dniach 8/9 czerwca. WSZYSTKIE mecze ligowej Superligi będą transmitowane przez stację POLSAT.

Jedno jest pewne: sport wyczynowy w Złotoryi wchodzi na najwyższy z możliwych poziomów sportowych i organizacyjnych. To wielkie wyzwanie sportowe dla działaczy i zawodników ZTT Złotoryja i jednocześnie wielkie wyzwanie dla nowego burmistrza Złotoryi Pawła KULIGA. 

Kalendarz rozgrywek LOTTO SuperLIGI 2024:

· I kolejka - 8/9 czerwca

· II kolejka - 15/16 czerwca

· III kolejka – 29/30 czerwca

· IV kolejka - 27/28 lipca

· V kolejka - 3/4 sierpnia

· „Play-off” - 10/11 sierpnia

· FINAL FOUR – grudzień

Powiązane wpisy