Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Odznaczeni i nagrodzeni (FOTO)

LEGNICA. W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty dla nauczycieli z terenu dawnego województwa legnickiego. Jak co roku jest to okazja do podziękowania za trud kadrze pedagogicznej i uhonorowania wyróżniających się nauczycieli państwowymi odznaczeniami i nagrodami kuratorium.

Odznaczeni i nagrodzeni (FOTO)

Uroczystość rozpoczęła się krótkim koncertem Orkiestry Symfonicznej i chóru Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, którzy również podczas trwania całej gali wykonywali krótkie popisy swoich umiejętności muzycznych w przerwach pomiędzy wręczaniem odznaczeń i nagród.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego i wysłuchaniu Roty w wykonaniu orkiestry podziękowania dla nauczycieli i życzenia z okazji ich święta złożyli m.in. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, poseł Robert Kropiwnicki, Tadeusz Samborski członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

W trakcie całej uroczystości zostały wręczane odznaczenia państwowe (Krzyż Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę), odznaczenia resortowe (Medal Komisji Edukacji Narodowej) oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Tradycyjnie, bo po raz trzeci z rzędu, i w tym roku dolnośląski kurator Roman Kowalczyk, znany już wszystkim ze swoich zdolności wokalno- poetyckich, podczas uroczystości zaśpiewał swój utwór akompaniując sobie na gitarze. Z tego też powodu, po uroczystości niemal prawie każdy zapragnął upamiętnić ten dzień robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie ze śpiewającym kuratorem.

{gallery}galeria/wydarzenia/17-10-18-dzien-nauczyciela-kuratorium-fot-ewa-jakubowska{/gallery}