Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Ostatnie godziny na wnioski o pieniądze

LUBIN. Tylko do 30 sierpnia osoby niepełnosprawne chcące uzyskać wsparcie finansowe na z programu pod nazwą „Aktywny Samorząd” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizowanego w Lubinie przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Przyznane pieniądze mogą przydać się na wydatki związane z w transportem, edukacją, rozwojem zawodowym czy informatyką.

Ostatnie godziny na wnioski o pieniądze

- Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnej odsłony programu "Aktywny Samorząd " który skierowany jest do osób niepełnosprawnych będących mieszkańcami powiatu lubińskiego. w  tym momencie trwa nabór w ramach modułu pierwszego, który kończy się 30 sierpnia. Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o wsparcie, które pomoże  zlikwidować bariery w poruszaniu się, transportowych i barier likwidujących dostęp do uczestnictwa w społeczeństwie. Są to wsparcia skierowane głownie do osób posiadających znaczny stopień niepełnosprawności. W ramach tych dofinansowań osoby ubiegają się o dofinansowania do zakupu specjalistycznego sprzętu komputerowego, oprogramowania i innych elementów oraz do kursów pozwalających obsługiwać ten sprzęt. Dodatkowo można też ubiegać się  o dofinansowanie do uzyskania prawa jazdy kategorii B. Ważnym elementem tego programu jest też pomoc w utrzymaniu wózków elektrycznych które wymagają często renowacji, dokupowania nowych akumulatorów, co jest bardzo istotne jeśli chodzi o poruszanie się osób niepełnosprawnych na terenie miasta  - wyjaśnia Joanna Cwojdzińska, gł. specjalista ds. rehabilitacji społecznej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie. Dotacje z tak zwanego PEFRON- u  dotyczą też zakupu protez z tak zwanego trzeciego poziomu jakości. 

Każdy, kto jest zainteresowany taką dotacją powinien zgłosić się do PCPR przy ulicy Składowej. Dokumenty można składać od godziny 7:30 do 16:00. Wystarczy posiadać orzeczenie o niepełnosprawności. Urzędnicy na miejscu wyjaśnią wszystkie kwestie. 

Drugi moduł tego programu dotyczy dotacji na podniesienie poziomu kształcenia. Wnioski o takie dofinansowanie będą przyjmowane od września do 10 października.

Powiązane wpisy