Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Tak dla Lubina wystartuje w wyborach

LUBIN. Stowarzyszenie TAK dla Lubina weźmie udział w tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej – poinformowano na dzisiejszej konferencji prasowej. Kandydatką stowarzyszenia na Prezydenta Lubina jest Agnieszka Kubica-Radek.

Tak dla Lubina wystartuje w wyborach

Agnieszka Kubica-Radek z Lubinem związana jest od 20 lat. Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej i studiów podyplomowych: prawo gospodarcze i handlowe, nowoczesne zarządzanie kadrami oraz psychologia zarządzania w rozwoju organizacji. Karierę zawodową rozpoczęła w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń w Lubinie, w którym w ciągu 18 lat pracy m.in. kierowała dużymi projektami, zajmowała się doradztwem strategicznym, kierowała pracą obszaru pracowniczego, była też negocjatorem w rozmowach zarządu ze związkami zawodowymi. W 2015 r. założyła w Lubinie własną firmę, która działa i tworzy nowe miejsca pracy. Ma 43 lata, męża i troje dzieci.

Członkowie Stowarzyszenia twierdzą, że ich program wyborczy skierowany jest do tych lubinian, którzy opowiadają się za zmianą ekipy rządzącej miastem a jednocześnie nie są zwolennikami partii politycznych.

Program ten koncentruje się na siedmiu obszarach funkcjonowania miasta i uwzględnia kwestie, najpilniej wymagające poprawy. Poszczególne punkty programu wynikają zarówno z własnej analizy sytuacji Lubina oraz z rozmów z mieszkańcami. Wśród punktów programu znalazły się:

* Deklaracja dialogu ze społeczeństwem miasta, transparentność wydatków, stworzenie budżetu obywatelskiego, wsparcie dla seniorów (Centrum Seniora), organizacji pozarządowych (utworzenie Punktu Wolontariackiego) oraz cały program wsparcia dla młodych lubinian, od doradztwa po mieszkania – w obszarze DLA OBYWATELA.

* Wprowadzenie przejrzystych zasad funkcjonowania spółek oraz jednostek miejskich z jasnymi zasadami premiowania ich menedżerów, uzależnionymi od efektów pracy. Wprowadzenie jasnych zasad przyznawania mieszkań komunalnych i socjalnych, uporządkowanie gospodarki odpadami komunalnymi ( w tym uciążliwego działania składowiska odpadów) – w obszarze MIASTO, URZĄD.

* Remonty zaniedbanych ulic na osiedlach, stworzenie miejsc zieleni i aktywnego wypoczynku (w tym przywrócenie rekreacyjnej funkcji dawnego Zalewu Małomickiego), zbudowanie sieci toalet publicznych – w obszarze PRZESTRZEŃ MIEJSKA.

* Utworzenie Centrum wsparcia dla małych i średnich firm, Lubiński Park Technologiczny dla start-upów oraz deklaracja współpracy miasta ze środowiskiem biznesowym i naukowym – w obszarze PRZEMYSŁ, BIZNES.

* Wznowienie naboru do publicznej podstawowej szkoły sportowej, wprowadzenie bezpłatnej nauki języka angielskiego w przedszkolach publicznych, objęcie opieką uczniów, którzy wskutek reformy rozpoczęli naukę w szkołach ponadgimnazjalnych – w obszarze EDUKACJA

* Polityka kulturalna, łącząca działalność dwóch ośrodków kultury. Wspieranie inicjatyw, promujących sport i zdrowy styl życia, Lubińska Olimpiada Młodzieżowa, promocja lokali, kawiarń i klubów z terenu miasta, które także prowadzą działalność kulturalną – w obszarze KULTURA, SPORT, REKREACJA.

* Lubin jako smart city: miasto inteligentne, bezpiecznym, tańsze, ekologiczne i mądrze wykorzystujące nowoczesne technologie – w obszarze WIZERUNEK

Powiązane wpisy