Remont po roku ukończony. Okulistyka MCZ jak nowa
LUBIN. Kilka milionów złotych kosztował remont oddziału okulistycznego w szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie. Prace dobiegły końca, a trwały prawie rok. Standardy na tak zwanej okulistyce osiągnęły najwyższy poziom. Do dyspozycji lekarzy oddano najnowocześniejszy gabinet zabiegowy. Cały oddział lśni nowością.
Kiedy zaczynał się remont oddziału okulistycznego szpitala MCZ w Lubinie nikt nie sądził, że tak zmienią się warunki współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie świadczeń okulistycznych. Przez rok, gdy prowadzono prace remontowe lekarze okuliści z MCZ dwoili się i troili do tego stopnia, że kilkakrotnie podnieśli liczbę pacjentów, którym świadczą pomoc lekarską. 26 października w piątek odbyło się uroczyste otwarcie oddziału okulistycznego. Była to okazja do podziękowań.
- Dziękuję przede wszystkim moim zastępcom. Gdyby nie tempo, jakie narzucają tej firmie to tego wszystkiego by nie było – mówił żartobliwie podczas swojego wystąpienia prezes zarządu Piotr Milczanowski – Marzy mi się jeden tydzień, by żaden z nich nie przyszedł z nowym pomysłem. Gdybyśmy organizacyjnie i finansowo byli w stanie zrealizować wszystkie pomysły moich zastępców firma słynęłaby na całą Europę a nie tylko na Dolny Śląsk czy kraj jak ostatnio – dodawał ze śmiechem prezes.
Wysokie standardy oceniane są też przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - W tej chwili, w ryczałtach, które są określane mamy tak zwane parametry jakościowe. Im wyższa jakość, tym lepszy parametr i większe pieniądze. W tej chwili może nie są to środki aż takie spektakularne, ale zawsze za jakość płacimy coraz więcej. Szpital MCZ to wzór dla innych szpitali. Zawsze porównuję MCZ do tego w Polanicy Zdrój czy w Zgorzelcu. To wyjątkowe placówki. - mówił Andrzej Oćwieja, dyrektor Dolnośląskiego oddziału NFZ.
Na uroczystość otwarcia oddziału przybyły osoby ściśle związane z tą specjalnością medyczną, choćby prof. Marta Misiuk – Hojło, kierownik katedry kliniki okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i jednocześnie konsultant okulistyki województwa dolnośląskiego. - Bardzo się cieszę że współpraca między naszą kliniką układa się bardzo dobrze, oddział ten jest doskonale zmodernizowany. To piękne osiągnięcie. Lekarze stąd przyjeżdżają do naszej kliniki na staże, a my też przyjeżdżamy tutaj, bo zdarza się, że sprzęt który jest na tym oddziale od lat nieraz wyprzedza to, co jest u nas. Bardzo sobie cenię tę współpracę, która często owocuje wsparciem naszego publicznego oddziału, miewającego różne problemy finansowe – mówiła Marta Misiuk – Hojło.