Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Remont po roku ukończony. Okulistyka MCZ jak nowa

LUBIN. Kilka milionów złotych kosztował remont oddziału okulistycznego w szpitalu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie. Prace dobiegły końca, a trwały prawie rok. Standardy na tak zwanej okulistyce osiągnęły najwyższy poziom. Do dyspozycji lekarzy oddano najnowocześniejszy gabinet zabiegowy. Cały oddział lśni nowością.

Remont po roku ukończony. Okulistyka MCZ jak nowa

 

Kiedy zaczynał się remont oddziału okulistycznego szpitala MCZ w Lubinie nikt nie sądził, że tak zmienią się warunki współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie świadczeń okulistycznych. Przez rok, gdy prowadzono prace remontowe lekarze okuliści z MCZ dwoili się i troili do tego stopnia, że kilkakrotnie podnieśli liczbę pacjentów, którym świadczą pomoc lekarską. 26 października w piątek odbyło się uroczyste otwarcie oddziału okulistycznego. Była to okazja do podziękowań.

- Dziękuję przede wszystkim moim zastępcom. Gdyby nie tempo, jakie narzucają tej firmie to tego wszystkiego by nie było – mówił żartobliwie podczas swojego wystąpienia prezes zarządu Piotr Milczanowski – Marzy mi się jeden tydzień, by żaden z nich nie przyszedł z nowym pomysłem. Gdybyśmy organizacyjnie i finansowo byli w stanie zrealizować wszystkie pomysły moich zastępców firma słynęłaby na całą Europę a nie tylko na Dolny Śląsk czy kraj jak ostatnio – dodawał ze śmiechem prezes.

Wysokie standardy oceniane są też przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - W tej chwili, w ryczałtach, które są określane mamy tak zwane parametry jakościowe. Im wyższa jakość, tym lepszy parametr i większe pieniądze. W tej chwili może nie są to środki aż takie spektakularne, ale zawsze za jakość płacimy coraz więcej. Szpital MCZ to wzór dla innych szpitali. Zawsze porównuję MCZ do tego w Polanicy Zdrój czy w Zgorzelcu. To wyjątkowe placówki. - mówił Andrzej Oćwieja, dyrektor Dolnośląskiego oddziału NFZ.

Na uroczystość otwarcia oddziału przybyły osoby ściśle związane z tą specjalnością medyczną, choćby prof. Marta Misiuk – Hojło, kierownik katedry kliniki okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i jednocześnie konsultant okulistyki województwa dolnośląskiego. - Bardzo się cieszę że współpraca między naszą kliniką układa się bardzo dobrze, oddział ten jest doskonale zmodernizowany. To piękne osiągnięcie. Lekarze stąd przyjeżdżają do naszej kliniki na staże, a my też przyjeżdżamy tutaj, bo zdarza się, że sprzęt który jest na tym oddziale od lat nieraz wyprzedza to, co jest u nas. Bardzo sobie cenię tę współpracę, która często owocuje wsparciem naszego publicznego oddziału, miewającego różne problemy finansowe – mówiła Marta Misiuk – Hojło.

Powiązane wpisy