Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Młodzież strażacka spisała się na medal

CHOJNÓW. W niedzielę w Chojnowie odbyły się IX Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach sztafety pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z wszystkich drużyn świetnie sobie poradzili nie tylko z zadaniami, ale i z wysokimi temperaturami. – Pogoda w sam raz dla strażaków – żartowali goście przybyli na obiekty Chojnowianki. 

Wśród dziewcząt triumfowała drużyna z pochocianowskiej wsi Trzebnice wyprzedzając strażaczki z...Rokitek a wśród chłopców OSP Rokitki. - Chciałbym naszym dziewczętom z OSP Trzebnice, a także ich trenerom złożyć serdeczne gratulacje za trud i wysiłek, jaki włożyli w przygotowania do tych zawodów i za ten sukces, który odniosły na obiektach sportowych Chojnowianki - pogratulował Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - Jestem z Was dumny i mam nadzieję, że Wasze umiejętności zaowocują niebawem w zmaganiach ogólnopolskich.

Młodzież strażacka spisała się na medal

Czas pandemii był trudny dla organizacji zawodów. Gospodarze jak i współorganizatorzy imprezy zabezpieczyli i przygotowali obiekt, a także zorganizowali sprzęt potrzebny do przeprowadzenia rywalizacji.

Drużyny: chłopców: Rudna, Olszanica, Ruszów, Szklary D., Smolec, Trzebieszowice, Rokitki, Miłkowice.

Drużyny dziewcząt: Trzebnice, Lubnów, Rokitki, Tymowa, Zagrodno, Ruszów.

Zwycięska ekipa strażaczek z Trzebnic startowała w składzie: Aleksandry Wyrwas, Patrycja Dawiec, Estera Cymer, Maja Śliwińska, Oliwia Dawiec, Zuzanna Zapotoczna, Alicja Wyrwas, Zuzanna Tomczak, Klaudia Krakowska i Nikola Kirysz.  Był to także sukces  ich trenerów: Patrycji Majochy. Wanesy Wolanin, Ryszarda Baryluka, Daniela Pilichowskiego i Marcela Leśniaka.

- Na przygotowania mieliśmy 3 tygodnie, treningi odbywały się codziennie po półtorej godziny. Wyjeżdżaliśmy również na bieżnie do Chojnowa, by zapoznać się z obiektem, by osiągnąć jak najlepszy wynik - komentuje trener Ryszard Baryluk. - Osiągnęliśmy swój cel, bo obroniliśmy tytuł mistrza województwa dolnośląskiego z bardzo wysokimi wynikami, plasującymi nas w samej czołówce w kraju. Myślę, że mamy szansę na podium podczas mistrzostw Polski - dodaje trener Baryluk.

Teraz przed drużynami dwa tygodnie odpoczynku, a potem powrót do ciężkich treningów na bieżni. Wszystko po to, aby spełnić postawiony sobie cel i walczyć o najlepsze miejsce podczas mistrzostw Polski, które 27. - 29. sierpnia odbędą się w Koninie. Co istotne, będą to także ogólnopolskie eliminacje do Olimpiady Strażackiej CTIF, które zaplanowane zostały w Słowenii na lipiec przyszłego roku.

Powiązane wpisy