Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

dnilegnicy26

Kradzieże i dewastacje ustaną? Będzie więcej kamer na cmentarzu

JAWOR. Cmentarz komunalny w Jaworze miał być miejscem ciszy i zadumy, jednak mieszkańcy coraz częściej alarmują o niepokojących zdarzeniach. Do Urzędu Miejskiego trafiła petycja, w której zaapelowano o rozbudowę monitoringu na terenie nekropolii przy ul. Słowackiego.

Kradzieże i dewastacje ustaną? Będzie więcej kamer na cmentarzu

Autor petycji wskazuje, że na cmentarzu dochodzi do kradzieży zniczy, kwiatów, donic, elementów metalowych i innych przedmiotów pozostawianych przy grobach. Mieszkańcy zwracają również uwagę na przypadki dewastacji nagrobków, przewracania zniczy, wyrywania kwiatów oraz celowego zaśmiecania alejek. Podkreślają, że takie sytuacje powodują nie tylko straty materialne, ale także ból i poczucie bezradności wśród osób odwiedzających groby bliskich.

W petycji zaproponowano rozpoczęcie procedury montażu dodatkowych kamer, ustawienie tablic informujących o monitoringu oraz przekazywanie obrazu do Miejskiego Centrum Monitoringu lub policji, co miałoby umożliwić szybszą reakcję na zagrożenia.

W odpowiedzi Urząd Miejski poinformował, że obecnie na budynku kaplicy cmentarnej działają cztery kamery obejmujące część terenu nekropolii. Jednocześnie zapowiedziano analizę możliwości rozbudowy systemu monitoringu. Zakres ewentualnych prac będzie zależał od możliwości technicznych oraz zabezpieczenia środków finansowych w budżecie na 2027 rok.

Dodaj komentarz

Wyślij

Powiązane wpisy