Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Odnowią swoją świetlicę

POLKOWICE. Nowe ogrodzenie tarasu, odświeżone i pomalowane ściany, a także płytki zamiast zniszczonego parkietu. Wszystkie te elementy dotyczą świetlicy wiejskiej w Moskorzynie, w której w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” zostanie przeprowadzony remont. Całkowity koszt realizacji zadania to blisko 70 tys. złotych.

Odnowią swoją świetlicę

Mieszkańcy Moskorzyna są jedną z aktywniej działających społeczności wiejskich na terenie gminy. W inicjatywie Odnowy Dolnośląskiej Wsi uczestniczą od 2012 roku.

Większość działań wynika z potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców sołectwa, którzy są zawsze zaangażowani w życie swojej miejscowości. Szczególnie istotne są dla nich inwestycje, które wpływają nie tylko na funkcjonowanie obiektów, ale również na poprawę estetyki wsi. Chcą działać i dbać o swoje sołectwo.

– Podczas spotkania naszej grupy odnowy wsi, w którym uczestniczyło pięć osób, Małgorzata, Anna, Aneta, Janusz i ja, przemyśleliśmy kwestię wymiany parkietu, gdyż jest bardzo zniszczony, jednogłośnie podczas zebrania wiejskiego ustaliliśmy, że pomieszczenia w świetlicy wymagają pomalowania ścian. Będzie również kończone ogrodzenie tarasu, gdyż w zeszłym roku zabrakło nam po prostu funduszy – informuje Dorota Szubała, sołtyska Moskorzyna. – Zawsze zgłaszamy problematyczne tematy do przemyślenia mieszkańcom, jak i inicjatywy do zrealizowania. Wtedy po ogólnej konsultacji podejmujemy decyzje. Nasza wieś w ramach odnowy wsi działa bardzo prężnie, za każdym razem bierzemy udział w konkursach. Ja jestem bardzo zadowolona – podkreśla.

Dodajmy, że działalność sołectwa została wcześniej doceniana w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2021”, w którym Moskorzyn zajął III miejsce, co jeszcze bardziej zmotywowało mieszkańców do dalszej pracy.

Wstępnie rozpoczęcie remontu zaplanowano na drugą połowę czerwca.

Wniosek złożony przez gminę na zadanie „Remont świetlicy wiejskiej w Moskorzynie” znalazł się na 71 pozycji listy rankingowej i uzyskał dofinansowanie w wysokości 34.603,00 zł, co stanowi 50% wartości całego zadania, które jest współfinansowane ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach inicjatywy „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2024 r.

Powiązane wpisy