Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Wierzchowice z nowym chodnikiem i przejściem

POWIAT POLKOWICKI. Zakończono już prace przy przebudowie drogi powiatowej w miejscowości Wierzchowice w gm. Gaworzyce. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest bezpieczniej, kierowcy zwalniają, a piesi mogą bez trudu przechodzić na drugą stronę jezdni po wyniesionym przejściu.

Wierzchowice z nowym chodnikiem i przejściem

Prace w Wierzchowicach ruszyły wczesną wiosną i miały potrwać do czerwca. Jednak sprzyjająca pogoda pozwoliła zakończyć zadanie w połowie maja. Inwestycja została zrealizowana m.in. dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całość zamknęła się w kwocie blisko pół miliona zł. Z czego 357.818,86 zł to środki rządowe.

Modernizacja obejmowała:
- budowę chodnika o nawierzchni z kostki betonowej
- budowę wyniesionego przejścia dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej
- budowę oświetlenia drogowego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych
- budowę kanalizacji deszczowej
- budowę kanału technologicznego
- oznakowanie pionowe i poziome

- Inwestycja jest już odebrana, mieszkańcy mogą korzystać z wszelkich udogodnień, pozostaje czekać jedynie na stosowne pozwolenia i uzgodnienia w zakresie oświetlenia drogowego. Takie małe projekty mają ogromną wartość dla lokalnej społeczności, bo wyraźnie poprawiają komfort życia mieszkańców. Nie zrezygnujemy z takich inwestycji i w tej kadencji także będziemy chcieli zadbać o bezpieczeństwo drogowe w gminach powiatu polkowickiego - zapewnił Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Powiązane wpisy