Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

„Grzybek” działa jak należy

POLKOWICE.  Podgrzewana woda i wiele wodnych atrakcji czekają na mieszkańców w nowej części polkowickiego „Grzybka”. Burmistrz Polkowic wraz z zastępcą, na kilka dni przed otwarciem obiektu, sprawdzali czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Na 21 czerwca planowane jest otwarcie basenów zewnętrznych „Grzybek”. Będzie to nowe otwarcie, bo przypomnijmy, że część obiektu przeszła w ostatnim czasie modernizację. Na terenie, na którym wcześniej znajdowała się nieczynna niecka rekreacyjna oraz stara, niebieska zjeżdżalnia powstała nowa tzw. część rodzinna z brodzikiem dla dzieci z atrakcjami wodnymi, wodnym placem zabaw oraz bogato wyposażoną niecką rekreacyjną (masażery, gejzery wodne, rwąca rzeka, huśtawka wodna i siatka wspinaczkowa). Jest jeszcze czterotorowa zjeżdżalnia rodzinna MULTISLIDE oraz zjeżdżalnia-rura o nazwie ANAKONDA.

„Grzybek” działa jak należy

Przed udostępnieniem obiektu mieszkańcom burmistrz Wiesław Wabik osobiście sprawdzał czy wszystkie urządzenia działają jak należy.

– Wszystko wygląda bardzo dobrze. Woda w tych nieckach jest cieplejsza niż powietrze. Dziś jest akurat wietrznie i chłodno, więc te 26 stopni Celsjusza w wodzie faktycznie robi różnicę – powiedział burmistrz Wiesław Wabik.

W ramach modernizacji obiektu zamontowano pompy ciepła, które podgrzewają wodę w nowych nieckach. Basen dla dzieci oraz wodny plac zabaw będą miały wodę o temperaturze około 28 stopni Celsjusza, a część rekreacyjna – 26 stopni. Temperaturę można regulować w zależności od potrzeb.

– Warto wspomnieć, że to, co widać na powierzchni, czyli te wszystkie atrakcje, jak zjeżdżalnie czy wodny plac zabaw, to jest tak naprawdę tylko część inwestycji. Druga część znajduje się pod powierzchnią. To nowo wybudowana „fabryka wody”. W ramach tej inwestycji wymieniono wszelkie rury, wybudowano nowoczesną stację uzdatniania wody. Dzięki temu, woda w nieckach jest czysta, uzdatniona, a także właśnie podgrzewana – mówi Sebastian Sypko, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Na potrzebny obsługi nowej części „Grzybka” wybudowano nową stację uzdatniania wody.

– Zbiegają się tu wszystkie rurociągi, które dostarczają zanieczyszczoną wodę z basenów. Ta woda jest tu oczyszczana, uzdatniana i z powrotem wtłaczana do basenów. W tym pomieszczeniu znajdują się elementy, które związane są ze sterowaniem całym obiegiem – wyjaśnia Grzegorz Kowalski, dyrektor Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które zarządza obiektem.

W ramach modernizacji odnowiono również tereny zielone przy nieckach basenowych. Zamontowano nowe sanitariaty. Pojawił się trawnik oraz maszty zacieniające. Koszt przedsięwzięcia to 32 mln zł, z czego 18 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Obiekt zostanie otwarty 21 czerwca o godzinie 15.00.

Powiązane wpisy