Ligowy finisz z niespodziankami (FOTO, WYNIKI, TABELE)

REGION. Sparta Grębocice bogatsza o trzy punkty spokojnie oczekuje nowego sezonu w IV Lidze. Grom miał problemy ze składem i nie przez to nie miał dzisiaj ognia na twardy Dąb. Płomień myślami już na urlopie, i mimo rozkojarzenia wygrywa z Sokołem Jerzmanowa na wyjeździe. KS czy Ikar z drugiego miejsca zdobędzie awans do Klasy O? Po co męczyć Kam-Pos Lusinę? Niespodziewana porażka Górników z Lubina z Unią. Męcinka efektownie i efektywnie wygrywa z rewelacją wiosny na ich boisku i tym samym pieczętuje awans do Klasy O. Skora po porażce na własnym boisku traci szanse awansu nawet z drugiego miejsca w tabeli. Na dole nadal trzy drużyny walczą o ligowy byt w grupie 3 Klasy A. Skarpa Orsk pogodziła walczących o awans i Wiewierzanka z Kłosem powalczą o awans w ostatniej kolejce. Rezerwy Stali cieszyły się od pierwszej minuty z awansu. Płomień Michów z mistrzostwem po wygranej w Miłkowicach z Kolejarzem. Płomień Nowa Wieś Grodziska odbiera nadzieje Nowemu Kościołowi?!

Ligowy finisz  z niespodziankami (FOTO, WYNIKI, TABELE)

IV Liga „SALTEX” – Grupa 1 – Zachodnia

Sparta pokonuje Nysą ze Zgorzelca.

Piłkarze Sparty raczej byli już spokojni o ligowy byt. Nysie brakuje jeszcze niewiele do szczęścia, jednak utrata punktów może w Grębocicach może Zgorzelec dużo kosztować.

7:0 – 83’ – Piotrowski Mateusz

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni Andrzej Turkowskiego wygrali swoje rozgrywki i zapewnili sobie grę w barażu o awans do III ligi ze zwycięzcą Saltex IV ligi (wschód). Miedziowi pokonali rezerwy Chrobrego Głogów 7:0, rewanżując się rywalom za jesienną porażkę. Gole w dzisiejszym spotkaniu strzelali: Kacper Szymankiewicz, Bartosz Slisz, Artur Siemaszko, Marcin Gołębiowski i Matusz Piotrowski (trzy). Mecz barażowy, w którym Zagłębie II zagra z Foto-Higieną Gać zostanie rozegrany 18 czerwca.

Zagłębie: Hładun (60. Rzeszut) – Witsanko, Jończy (45. Ostrowski), Oko, Bieliński, Szymankiewicz, Gołębiowski, Slisz, Siemaszko (55. Piotrowski), Żyra (70. Majdowski), Dudziak (55. Giziński).
Chrobry II: Makuchowski – Serweta, Żołędziewski, Pietrzczyk, Kierkiewicz (55 Mróz), Dobrakowski, Suchora, Nawrot (60 Dominiak), Prychod, Poźniak, Obiał.
Źródło – Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów.

AKS Strzegom - Apis Jędrzychowice - 3 : 1 - typ 1

0:1 – 40’ – Dawid Więckiewicz
1:1 – 65’ – Dawid Domaradzki
2:1 – 86’ – Adam Wasilewski
3:1 – 90’ – Adam Wasielewski skład AKS-u: Kretkowski – Durajczyk, Skrypak, Krupnik, Sabat (M. Wasilewski), Sobczak, Domaradzki, D. Krzyżanowski (Lesiński), Alwin, Szerszeń (Serweciński), A. Wasilewski

W 28. kolejce Saltex IV ligi dolnośląskiej (zachód) AKS Granit Strzegom S. A. wygrał z sąsiadem z tabeli – Apisem Jędrzychowce 3:1 (0:1). Zwycięstwo naszej drużyny jest jednak nieco w cieniu informacji o rozstaniu się z naszym klubem trenera Jarosława Krzyżanowskiego, który wraz z końcem obecnego sezonu odchodzi z AKS-u Strzegom.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o godz. 13.00. Pierwsza odsłona toczonego w upale meczu była wyrównana, a szanse bramkowe miały obie drużyny. Gdy wydawało się, że w tej części gry nie padną żadne gole, goście w 40. minucie objęli prowadzenie po płaskim strzale w długi róg bramki strzeżonej przez Kretkowskiego. Chwilę wcześniej gospodarzy od straty gola uratowała poprzeczka. Kilka minut po zmianie stron przyjezdni trafili w słupek. W 60. minucie zawodnik Apisu dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Pięć minut później miejscowi wyrównali po świetnie bitym przez Domaradzkiego rzucie wolnym. Przewaga AKS-u z minuty na minutę rosła, a w jej konsekwencji gospodarze jeszcze dwukrotnie pokonali golkipera gości. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niesamowity Adam Wasilewski, który ma już na koncie 34 bramki (w 86. i 90. minucie). Końcowy wynik 3:1 dla AKS-u.

1:0 – 82’ – Różycki Patryk

STAL: Paweł Czarnecki – Beniamin Kucy, Adam Klimas, Marek Sałata, Dominik Bekieszczuk, Patryk Kozak, Mateusz Bartuzel, Patryk Różycki, Rafał Burda, Damian Podziewski, Piotr Rogalski.

LOTNIK: Maciej Matkowski – Krzysztof Białkowski, Krzysztof Kieć, Robert Turczyk, Michał Piwiński, Maciej Górski, Kamil Masel, Artur Niemirski, Damian Górgul, Maciej Suchanecki, Sebastian Wyka.

Młodym piłkarzom Stali, wspomaganych kilkoma doświadczonymi zawodnikami od początku rundy szło jak po grudach. Ambicji nie brakowało, ale czegoś tam. Tak, więc dzisiejszy mecz był z tych na przełamanie niemocy i uwierzenie w swoje umiejętności. Od początku meczu strona przeważająca byli Stalowcy, którzy próbowali atakować, ale brakowało im pomysłu i wykończenia. Już w 12 minucie słupek uratował gości od utraty bramki, którzy w rewanżu w dogodnej sytuacji przestrzelili wysoko nad bramką Czarneckiego. Do przerwy obraz gry nie ulegał zmianie. Stal atakowała, Lotnik kontratakował. Widać było w drużynie Stali brak reżysera gry, kogoś, kto by przyjął piłkę, rozejrzał się i dobrze uruchomił napastników. W drugiej połowie od początku to goście byli strona przeważająca. Jednak z upływem czasu Stalowcy coraz częściej dochodzili do głosu i w 82 minucie Patryk Różycki, jak się później okazało dała upragnione trzy punkty. W dzisiejszym meczu nikogo nie można wyróżnić, ale za ambicję i pozostawiony pot na zielonej murawie wszystkich piłkarzy. Teraz na dwie pozostałe kolejki już powinno grać się piłkarzom z Chocianowa dużo lżej i nap weno jeszcze nas zaskoczą pozytywnie. Piast Wykroty - Włókniarz Mirsk - 2 : 1 - typ X

14 – Roman Grzegorz (Piast W), Siemaszko Artur (Zagłębie II L),
13 – Bryjak Dariusz (Apis J), Kociszewski Tomasz (Orkan S), Dudziak Filip (Zagłębie II L),
Szymankiewicz Kacper (Zagłębie II L),
11 – Kusiak Łukasz (Apis J), Więckiewicz Dawid (Apis J),
10 – Sobieraj Robert (Orla W), Wichowski Jarosław (Włókniarz M), Drabik Bartosz (Zamet P),
9 – Poszelężny Bartosz (Karkonosze JG), Machowski Maciej (Nysa Z),
8 – Bieleń Tomasz (Chrobry II G), Lekszycki Robert (Karkonosze JG), Śliwiński Dawid (Orkan S),
Możdżech Piotr (Orla W), Gołębiowski Marcin (Zagłębie II L), Piotrowski Mateusz
(Zagłębie II L).Matkowski Michał (Zamet P).
7 – Pełdziak Sławomir (GKS WB), Castek Tomaś (Granica B), Górgul Damian (Lotnik JS),
6 – Krzyżanowski Dawid (AKS S), Glanc Paweł (Apis J), Kurianowicz Kamil (Granica B),
Gogolashvili Giorgi (Karkonosze JG), Jaworski Paweł (Nysa Z), Rachański Michał (Nysa Z),
Kendzia Krzysztof (Orla W), Łojko Marcin (Piast W), Czerep Radosław (Stal Ch), Kozak Patryk
(Stal Ch), Kubik Adam (Sparta G), Gołębiowski Marcin (Zagłębie II L), Mucha Patryk (Zagłębie L),
Oko Damian (Zagłębie II L), Pilarek Tomasz (Zamet P),
5 – Kraśnicki Marcin (Chrobry II G), Serweta Tomasz (Chrobry II G), Savczuk Levgen (Granica B),
Kowalski Łukasz (Karkonosze JG), Szramowiat Michał (Karkonosze JG), Góral Damian (Lotnik
JS),Ogórek Marcin (Orkan S), Urbaniak Paweł (Piast W), Ziółkowski Daniel (Piast W), Podziewski
Damian (Stal Ch), Niemienionek Paweł (Włókniarz M), Jończy Dominik (Zagłębie II L), Nowak
Olaf (Zagłębie II L), Ostrowski Jakub (Zagłębie II L),

Klasa O

Grom nie miał dzisiaj ognia na Dąb.

Kłopoty Gromu ze skompletowaniem składu, dlatego dzisiaj piłkarze Gromu nie mieli ognia na Dąb i uległ gładko 1:9 na boisku w Siedliskach. Z kolei było to jedno z lepszych spotkań zespołu Dąb na wiosnę. Tym samym beniaminek z Siedlisk ponownie zagra w Klasie O w nowym sezonie. Przyszłość Prusice mimo degradacji gra bez kompromisu. Odra Ścinawa pokonuje kolejnego rywala w drodze do IV Ligi. 28 kolejka: Niedziela – 04.06.2017r. Dąb Siedliska - Grom Gromadzyń-Wielowieś - 9 : 1 - typ 1

Wygrywamy z Gromem dziś aż 9-1, goście mecz rozpoczynali w składzie 8 osobowym po chwili dojechało dwóch kolejnych graczy natomiast po ok.20 minutach dojechał ostatni zawodnik przyjezdnych i mecz toczył się 11 na 11. Rywale nie byli w stanie zagrozić dziś dębowym którzy już na samym początku ustawili sobie mecz szybko strzelając 4 gole, bramki dla dębowych strzelali Marcin Kądzioła 2, Damian Tomczyk 3, Robert Lazarek 2, Lukasz Akacki oraz Robert Horbal. Brawo Pany za podejście a rywalom podziękowania za walkę gdyż mimo problemów wstawili się na mecz...
Źródło: Dąb Siedliska

Przyszłość Prusice - Iskra Kochlice - 4 : 2 - typ 1

Odra-Total Ścinawa - Kaczawa Bieniowice - 3 : 0 - typ 1

Bramki dla Odry: Damian Cichuta x2, Grzegorz Lichwa x1 28 kolejka: Sobota – 03.06.2017r.

0:1 – 65’ – Kamil Janoś

Kuźnia: Patryk Borek - Przemysław Wiśniewski, Bartłomiej Gwiździał, Jakub Posacki, Łukasz Duda, Przemysław Piec, Emilian Borek, Kamil Janoś, Mateusz Bober, Dawid Duda (Sylwester Dworakowski 81'), Seweryn Suchecki (Kewin Klasa 74')

Piłkarze jaworskiej Kuźni podtrzymali dobrą passę w pojedynkach z Hutą Przemków. Dziś pokonali rywala po raz dziewiąty w historii, czyniąc to w najmniejszych z możliwych rozmiarów, czyli 1:0. Gola na wagę kompletu punktów strzelił w 65 minucie Kamil Janoś. Po finale Ligi Mistrzów więcej informacji i multimedia!
Źródlo – Kuźnia Jawor

Czarni Rokitki - Rodło Granowice - 4 : 2 - typ 1

Strzelcy Klasy O po 28 kolejkach: (tylko te mecze w których podano strzelców)

28 – Jurak Wojciech (Odra Ch),
25 – Kruk Jakub (Odra Ś),
22 – Bagiński Marcin (Kuźnia J),
20 – Srebniak Maciej (Iskra Ks),
19 – Tomczyk Damian (Dąb S),
16 – Lazarek Robert (Dąb S), Gajewski Robert (Rodło G, Czarni R), Łopaciński Paweł (Grom GW –
Huta P),
15 – Kocot Adam (Iskra Ks),
14 – Azikiewicz Tomasz (Prochowiczanka P),
13 – Dubowski Tomasz (Górnik Z), Brzózka Sylwester (Kaczawa B),
12 – Dudzic Mateusz (Górnik Z), Muszyński Krystian (Huta P),
11 – Nowosielski Karol (Górnik Z), Wójcik Kamil (Konfeks L), Borek Emilian (Kuźnia J), Dobek
Tomasz (Odra Ch), Pełka Adam (Przyszłość P),
10 – Kowalski Marcin (Kaczawa B), Wiśniewski Dominik (Konfeks L), Skotnicki Tomasz
(Prochowiczanka), Trojanowski Adam (Przyszłość P),
9 – Grządkowski Michał (Chojnowianka), Akacki Łukasz (Dąb S), Oruba Bartłomiej (Huta P),
8 – Gut Szymon (Czarni R), Janoś Kamil (Kuźnia J), Kędzierski Damian (Rodło G), Mazur Marcin
(Rodło G),
7 – Wałowski Kamil (Huta P), Popecki Adam (Kaczawa B), Cichuta Damian (Odra Ś), Seta Dawid
(Odra Ś), Smolny Dawid (Odra Ś), Matulak Mateusz (Prochowiczanka P), Bronka Maciej
(Rodło G),
6 – Rudnicki Sławomir (Chojnowianka Ch), Serkies Chrystian (Chojnowianka, Czarni R), Haniecki
Bartosz (Górnik Z), Tomyk Chrystian (Grom GW), Kwiatkowski Kacper (Iskra Ko), Wiśniewski
Przemysław (Kuźnia J), Lichwa Grzegorz (Odra Ś), Łodej Mateusz (Odra Ś), Kochan Kamil
(Prochowiczanka P),
5 – Szydełko Adam (Czarni R), Horbal Robert (Dąb S), Sułek Paweł (Górnik Z), Bronka Maciej (Grom
GW), Kozłowski Łukasz (Grom GW), Bar Maciej (Iskra Ks), Karczewski Piotr (Iskra Ks),
Rytkowski Rafał (Iskra Ks), Kumczak Eryk (Iskra Ko), Omański Jarosław (Kaczawa B), Dańczyk
Olivier (Konfeks L), Kryza Dawid (Konfeks L), Piechuta Michał (Odra Ś), Darowski Mateusz
(Rodło G).

Klasa A grupa 1.

Iskra obok Zrywu opuszcza Klasę A.

Po sobotnim niespodziewanym zwycięstwie Orła z Czernej nad Victorią Parchów, zeszło całkowicie powietrze z piłkarzy Iskry Droglowice, która jeszcze miała minimalne szanse uratowania Klasy A dla Droglowic. Dlatego też dzisiejszym meczem drużyna Iskry ułatwiła zadanie piłkarzom z Komornik ulegając na własnym boisku 3:6. Piłkarze Płomienia już myślami w Klasie O męczyli się z Sokołem w Jerzmanowej. W meczu o drugie miejsce w grupie Dragon Jaczów wygrywa 2:0 z Pogonią w Górze.

0:1 – 83' – Przemyslaw Bukala (Tomasz Mucha),
0:2 – 90' – Marcin Janas (Krystian Mucha)
Dragon: Kwiatkowski, Bukala, Pisarski, Zastawny (36' Kizuk), Osuch (75' Kucianski), Klosowski, Herbus, Mucha K., Ushatov (55' Mucha T.), Zydaczewski, Myslowski (80' Janas),
Źródło: Dragon Jaczów

Victoria Parchów - Orzeł Czerna - 0 : 6 - typ 1
Victoria Siciny - Mieszko Ruszowice - 1 : 5 - typ X
Zawisza Serby - Korona Czernina - 9 : 2 - typ 1

Klasa A grupa 2.

Kazali grac to gramy mimo kłopotów z RR.

Piłkarzom Kam-Posu pozwolono grać, to grają, ale jak? to widać po wynikach. Po co męczyć tych piłkarzy i kompromitować wynikami? Porażka 0:13 na własnym boisku jest wymowna do tego co się dzieje w Lusinie. Niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz w Miłoradzicach, gdzie miejscowa słabo spisująca się na wiosnę Unia pokonała nieźle grających Górników z Lubina 2:1. Fortuna Obora uległa na własnym boisku wysoko Zrywowi Kłębanowice 2:6 KS – owi z Legnickiego Pola w następnych meczach wystarczy tylko remis by być najlepsza drużyną z drugiego miejsca, ale? To nic nie da bo Ikar tylko czeka na potkniecie KS-u by wskoczyć na pudło. Prawdopodobnie o drugiej pozycji zdecyduje mecz w ostatniej kolejce pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

28 kolejka: Niedziela – 04.06.2017r.

Fortuna Obora - Zryw Kłębanowice - 2 : 6 - typ 2
Kam-Pos Lusina - Sparta Parszowice - 0 : 13 - typ 2
Błękitni Koskowice - Czarni Dziewiń - 0 : 0 - typ 1(FOTO)
Orzeł Mikołajowice - Wilki Różana - 2 : 1 - typ 1
Unia Miłoradzice - Górnik Lubin - 2 : 1 - typ 2 28 kolejka: Sobota – 03.06.2017r.

Albatros Jaśkowice - Ikar Miłogostowice - 0 : 5 - typ 2
Sparta Rudna - Mewa Kunice - 3 : 0 vo - typ 1 – goście nie przyjechali Relaks Szklary Dolne - KS Legnickie Pole - 0 : 3 vo

Klasa A grupa 3.

Męcinka efektownie przypieczętowała awans do Klasy O.

Na górze tabeli wszystko jasne. Męcinka po efektownym zwycięstwie 10:1 nad Radziechowianką w Radziechowie przypieczętowała swój powrót do klasy O. Z kolei Skora Jadwisin po porażce na własnym boisku 3:4 z Huraganem utraciła szanse awansu z drugiego miejsca. Na dole nadal nic nie wiadomo. Do nie dość chlubnego miana spadkowicza do Klasy B nadal kandydują trzy drużyny. Kto opuści szeregi Klasy A musimy poczekać do następnych kolejek. Cała trójka, Zjednoczeni, Burza i Bazalt przegrały swoje mecze. Ciekawe widowisko obejrzeli piłkarze w Pielgrzymce, gdzie miejscowy Fenix po emocjonującym meczu pokonał 6:4 Nysę Wiadrów.

Radziechowianka Radziechów - KS Męcinka - 1 : 10 - typ 2
Zjednoczeni Snowidza - Wilkowianka Wilków - 1 : 4 - typ 2
Skora Jadwisin - Huragan Proboszczów - 3 : 4 - typ 1
Czarni II Rokitki - Park Targoszyn - 4 : 4 - typ 2
Fenix Pielgrzymka - Nysa Wiadrów - 6 : 4 - typ 1
Błękitni Kościelec - Burza Gołaczów - 1 : 0 - typ 1 28 kolejka: Sobota – 03.06.2017r.

Bazalt Piotrowice - Orzeł Zagrodno - 0 : 3 - typ 2

Sokół Krzywa - pauza.

Zaległy – 21 kolejka: Środa – 31.05.2017r.

Huragan Proboszczów - Bazalt Piotrowice - 3 : 2 - typ 1

Klasa B grupa 1:

Skarpa bezlitosna dla lidera z Wiewierza. Skarpa Orsk pogodziła walczące drużyny Wiewierza i Moskorzyna i o awansie zadecyduje mecz w ostatniej kolejce, w której spotkają się te dwa zespoły ze sobą w Wiewierzu. Taki układ podoba się wszystkim, jednak są obawy czy znowu nie trzeba będzie rozstrzygać wynik meczu przy „zielonym stoliku”.

Sparta Przedmoście - pauza

Brakujący wynik meczu – 24 kolejki – 28.5.2007r.

LZS Żelazny Most - Skarpa Orsk - 1 : 6 - typ 2

Klasa B grupa 2:

Chocianów świętuje historyczny awans.

Piłkarze rezerw Stali Chocianów po efektownym i efektywnym meczu z Victorią Niechlów - która tydzień temu sprawiła dużą niespodziankę wygrywając z Unią Szklar Górne - pokonała wysoko Victorię Niechlów i tym samym przypieczętowała swój awans do klasy A. Jest to historyczny sukces rezerw Stali w historii Klubu. Kryształ Chocianowiec nie błysnął w Kłopotowie legając Transportowcowi 3:6. Huzar Raszówka niespodziewanie wygrywa w Przemkowie z rezerwami Zametu.

7:0 – 90’ – Gogosz Paweł

STAL II: Sambor Maciej (46 – Sikorski Łukasz) – Gogosz Paweł, Jaskólski Dominik, Stefanko Łukasz, Wiśniewski Michał, Krystek Piotr, Burda Mateusz, Jaskólski Krzysztof, Sołtys Dawid, Komarek Krzysztof, Horyszko Piotr.
Po przerwie na boisko wchodzili: Komarek Marcin, Blicharski Łukasz, Iwańczak Adrian, Frączak Maciej, Kruk Robert, ponadto na ławce był jeszcze jeden rezerwowy- Kudyba Tomasz.

Piłkarze rezerw Stali Chocianów dzisiejszym efektownym zwycięstwem nad Victorią Niemstów przypieczętowali swój historyczny awans do Klasy A. Od pierwszej minuty widać było na boisku, że ten mecz może wygrać tylko jedna drużyna. Rezerwy Stali od początku sezonu znajdowali się w czołówce tabeli i byli jednym z faworytów do awansu. Gratulujemy piłkarzom awansu i sukcesów w nowym sezonie na boiskach A klasy. Amator Wierzchowice - PDE Gaworzyce - 5 : 3 - typ 1
LZS Nowa Wieś Lubińska - LZS Koźlice - 2 : 2 - typ 1
Zamet II Przemków - Huzar Raszówka - 2 : 3 - typ 1
Kupryt 02 Sucha Górna - Kalina Sobin - 2 : 3 - typ X

Unia Szklary Górne - pauza
Perła Potoczek - pauza

Brakujący wynik z 28 kolejki – 28.05.2017r.

Kalina Sobin - Zamet II Przemków - 3 : 0 vo - typ 1 – goście nie dojechali

Klasa B grupa 3:

Płomień odkorkował szampany na boisku w Miłkowicach.

Piłkarze Płomienia Michów wygrali drugi raz w tym sezonie z Kolejarzem Miłkowice i to oni z pierwszego miejsca awansują do Klasy A. Kolejarzowi pozostała jeszcze jedna szansa. Muszą wygrać o mecz w ostatniej kolejce u siebie z Orlikami z Okmian i też będą mogli świętować awans. Każdy inny wynik może dać awans drużynie Nowego Kościoła z gr. 5. 25 kolejka: Niedziela – 04.06.2017r.

Krokus mistrzem grupy czwartej.

Krokus dzięki walkowerowi z rezerwami Ikara do meczu z Polder-a Damianowo przystępowali już jako mistrzowie grupy. Taka sytuacja nieco rozluźniła szeregi Krokusa, który spokojnie wygrał 2:0 i mógł przy swoich kibicach świętować awans. Cały czas na dogonienie lidera po cichu liczyli piłkarze Cichej Wody Tyniec Legnicki, którzy nie odpuszczają z walki do samego końca. Dzisiaj wygrali kolejny mecz i to wysoko z Korona Kawice i to na ich boisku. Tym samym Cicha Woda jest nadal najlepszą drużyną, ale na wiosnę. 25 kolejka: Niedziela - 04.06.2017r.

Orzeł Konary - Zjednoczeni Gościsław - 1 : 4 - typ 1
Krokus Kwiatkowice - Polder-a Damianowo - 2 : 0 - typ 1
Korona Kawice - Cicha Woda Tyniec Legnicki - 0 : 6 - typ 2
LKS Chełmiec - Gama Ujazd Górny - 6 : 2 - typ 1
Kuźnia II Jawor - Orzeł Pichorowice - 1 : 3 - typ 1
Czarni Golanka Dolna - LZS Budziszów Wielki - 1 : 5 - typ 2
Unia Rosochata - Ikar II Miłogostowice - 2 : 0 - typ 1 Zaległe wyniki z 24 kolejki:

Czarni Golanka Dolna - Orzeł Konary - 4 : 3 - typ 1
Orzeł Pichorowice - LKS Chełmiec - 2 : 3 - typ X

Decyzja WG - Weryfikacja meczu 23 kolejki – 21.05.2017r.

Krokus Kwiatkowice - Ikar Miłogostowice - na boisku 1:5 – weryfikacja 3:0 vo

Klasa B grupa 5:

Płomień zgasił nadzieje na awans Nowego Kościoła? Piłkarze Lipy zwycięstwem dwucyfrowym nad rezerwami Przyszłości Prusice bardzo zwiększyli swoje szanse awansu do Klasy A. Nie mały wkład w ten awans mieli piłkarze Płomienia Nowej Wsi Grodziskiej, którzy zremisowali 4:4 na terenie Nowego Kościoła i tym samym nadzieje powrotu w Nowym Kościele prawdopodobnie będą musieli odłożyć na następny sezon? Matematycznie Nowy Kościół ma jeszcze szanse pod warunkiem wygrania ostatniego meczu i porażce Lipy z Płomieniem, albo wygranie meczu i remis lub porażka Kolejarza w ostatnim meczu na własnym boisku z Orlikami Okmiany?! Piłkarze Sichowa mimo naruszenia RR nadal graja i się męczą. Do Wojcieszyna przyjechali tylko w 9 osobowym składzie i nie mieli szans na dotrzymanie kroku miejscowym, którzy wygrali całe spotkanie 5:2.

21 kolejka: Niedziela - 04.06.2017r. LZS Lipa - Przyszłość II Prusice - 10 : 0 - typ 1

Bramki: 5x R.Cichym, 2x P.Kubik, Mynarski, T.Cichon, Jakimko

Iskra Jerzmanice Zdrój - Górnik II Złotoryja - 2 : 3 - typ 1
LZS Nowy Kościół - Płomień Nowa Wieś Grodziska - 4 : 4 - typ 1

Orzeł Wojcieszyn - Platan Sichów - 5 : 2 (3:1) - typ 1

Bramki dla Orła: Artur Mikołajczyk x 3, Łukasz Mikołajczyk, Krystian Pawluk.

No i zakończyliśmy granie na swoim boisku zwycięstwem ! Mimo tego że Sichow grał w 9 to oni otwierają wynik! Na szczęście udało nam się opanować kryzys i do przerwy doprowadzić do wyniku 3:1 w drugiej połowie jeszcze raz przeciwnik nas zaskoczył ale nie mieli sił i możliwości na więcej. Chwała im za mecz i walkę ale 3pkt zostają w pełni zasłużenie w Wojcieszynie.
Źródło Orzeł Wojcieszyn

Lechia Rokitnica - Sokół Sokołowiec - 2 : 0 - typ 1

Przyszłość II Prusice - KS Dobków - 3 : 0 vo

Mecz miał być rozegrany ponownie – 31.05.2017r. – nie odbył się – WG ponownie zmienił decyzję przyznając vo Lipie.

Lechia Rokitnica - LZS Lipa - 0 : 3 vo