Kandydat do awansu przefrunął nad Jaworem (FOTO)

JAWOR. Piłkarze Orła Wojcieszyn mający ogromny apetyt na awans do A-klasy w meczu o mistrzostwo gr. 5 B-klasy pokonali w Jaworze rezerwy Kuźni 3:0 ( 2:0). Gole dla Orła zdobyli: Artur Mikołajczyk w 24 minucie, Krystian Pawluk w 34 i 55 minucie. Gospodarze kończyli mecz w niepełnym składzie ponieważ wcześniej czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał Dawid Każarnowicz. To kara za "nadmierną" gadatliwość wobec bardzo dobrze sędziującej trójki arbitrów.

Mecz nie był porywającym widowiskiem więc oglądający spotkanie ligowcy z klasy okręgowej (w sobotę pewnie ograli Hutę Przemków): bracia Borek, Wiśniewski czy Bagiński spokojnie mogli zajmować się dziećmi chociażby Emila Borka. Praktycznie po kwadransie widać było, że przewaga w jakości piłkarskiej jest po stronie gości. Orzeł grał lub starał się grać szeroko, a w ofensywie wykorzystywał szybkich flankowych. Obrońcy Kuźni spodziewali się bardziej zagrożenia ze strony Bartka Hajduna, ale snajper wyborowy Orła nie miał w niedzielę swojego najlepszego dnia do grania. Generalnie jaworzanie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z kandydatem do awansu do A-klasy.

Jeżeli po przerwie liczono na zmianę obrazu gry to kolejny gol Pawluka ostudził piłkarskie emocje na boisku w jaworskim parku miejskim. Chociaż ku zaskoczeniu właśnie wówczas jaworzanie kilka razy zaatakowali i mogli się pokusić o honorowe chociażby trafienie.

Kuźnia II Jawor - Orzeł Wojcieszyn 0:3 (0:2)

2 gole Pawluk, i raz A. Mikołajczyk

Kuźnia II: Derechowski - Kielman, Każarnowicz, Rembisz, Fiediurek - Perełka, Bober, Tarnówka, M.Suchecki - Hołyński, Sasinowski oraz Kasprzycki.

Orzeł: Matuszak - Grygorcewicz, Łazanowski, Styś, Grudzień - Słoński, Adamiec, Pawluk, Ł.Mikołajczyk - A. Mikołajczyk, B.Hajdun oraz: Szlachetka, Leba, Kalinowski, Majdan, K. Hajdun.

{gallery}galeria/sport/15-04-18-kuznia-ll-jawor-orzel-wojcieszyn-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}