Złoty siłacz z PWSZ im. Witelona

LEGNICA. W Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznie. Wychowankowie z klubu TKKF Śródmieście Legnica, reprezentujący różne uczelnie wzięli udział w tych zawodach.

Sebastian Sądej reprezentował Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy wystartował w kategorii wagowej do 74 kg, zdobył złoty medal i obronił tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Trójboju Siłowym z zeszłego roku. Sebastian w poszczególnych bojach uzyskał.

W przysiadach 220 kg w wyciskaniu 150 kg oraz w martwym ciągu 240 kg w całym trójboju uzbierał 610 kg. W tej kategorii wystartowało 51 zawodników z różnych uczelni z całej Polski. W kategorii OPEN z wszystkich startujących 258 zawodników Sebastian zajął bardzo dobre 7 miejsce tym większy sukces Sebastiana.

Za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do zawodów Sebastian bardzo dziękuje;  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy  Radnemu miasta Legnicy Panu Markowi Filipkowi oraz firmie Voltima- kompleksowe usługi elektryczne.

Kacper Krzyszczuk reprezentował Politechnikę Wrocławska w kategorii wagowej do 105 kg z wynikiem 575 kg uplasował się na 19 miejscu w przysiadach zaliczył 225 kg w wyciskaniu 130 kg i w martwy ciągu 220 kg

Patryk Olejnik również reprezentował Politechnikę Wrocławską w kategorii wagowej do 105 kg z wynikiem 542,5 kg zajął 28 miejsce, w przysiadach zaliczył 190 kg w wyciskaniu 142,5 kg oraz martwym ciągu 210 kg.