Szlagier 3 ligi dla Zagłębia (FOTO)

LUBIN. To miało być huczne otwarcie 3-ligowego sezonu i... było. Mecz lidera z Polkowic i wiceliderem rezerwami Zagłębia spełnił wszelkie kanony piłkarskiego hitu. 9 goli, hattrick Eryka Sobkowa, powrót na boisko po kontuzji Alana Czerwińskiego i efektowna wygrana Zagłębia 6:3 (4:1). Po tym zwycięstwie drużyna trenerskiego duetu: Adam Buczek-Jarosław Krzyżanowski zniwelowała stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów. Walka o 2 ligę zaczyna się od początku!

Emocje na stadionie w Lubinie rozpoczęły się po 120 sekundach meczu. Celnym trafieniem popisał się Borkowski. Odpowiedź lidera była szybka i po golu Bancewicza mieliśmy remis. Ale bojowo usposobiona jedenastka Zagłębia podkręcała tempo i ponownie Borkowski "ukuł" bramkę polkowiczan. Mylił się ten kto sądził, że to koniec emocji. Nie było w spotkaniu kalkulowania, tylko wymiana ciosów. Celniejsze to były ciosy w wykonaniu Miedziowych. Gole Muchy i Sobkowa dały mocne prowadzenie Zagłębiu po 45 minutach.

Kiedy po przerwie Eryk Sobków z rzutu karnego podwyższył na 5:1 wydawało się, że skończy się pogromem lidera... Ale polkowiczanie na moment podnieśli się zdobywając dwa gole. Ostatecznie Sobków ustalił wynik meczu kompletując hattricka.

Zagłębie II Lubin -  KS Górnik Polkowice 6:3 (4:1)

Adam Borkowski 2, 24, Patryk Mucha 34, Eryk Sobków 44, 48 (k), 86 - Maciej Bancewicz 22, Michał Bednarski 72, Mariusz Szuszkiewicz 75

{gallery}galeria/sport/10_03_19_ZaglebieII_Lubin_KGHM_ZANAM_Polkowice_Fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}