Szczypiornistki Zagłębia gotowe do walki o podwójne trofeum

LUBIN.  Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin rundę zasadniczą zakończyło na pierwszym miejscu! W ostatnim meczu lubinianki pokonały na wyjeździe Koronę Handball Kiece 31:25 (19:14). Teraz 6 najlepszych drużyn rozpoczną rywalizację o mistrzowską koronę. Ten rodzaj końcowej ywalizacji z pewnościa prypadnie kibicom do gustu, ale jak powiedziała Monika Maliczkiewicz- drużyna chcąca walczyć o najwyższe trofeum nie może sobie pozwolić na nawet minimalny margines błędu...KIbice w Zagłebiu Miedziowym wierzą, żę ekipa Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej siegnie po MP. A "po drodze" już 27 marca w półfinale Pucharu Polski Miedziowe podejmować będą Perłe Lublin.

W Kielcach Miedziowe nie dały swoim rywalkom większych szans. Metraco Zagłębie Lubin od początku narzuciło swój styl gry i bardzo szybko wypracowało wyraźną przewagę. Już po kwadransie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrywało dziesięcioma bramkami – 15:5. Lubinianki grały znakomicie i nie pozwalały kielczankom na wiele. Do przerwy było 19:15 dla Miedziowych.

W drugiej połowie lubinianki wciąż utrzymywały przewagę i choć kielczanki zbliżyły się na dwie bramki Metraco Zagłębie znów odskoczyło. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dorzuciły kilka bramek i wygrały pewnie 31:25.

Korona Handball Kielce – Metraco Zagłębie Lubin 25:31 (14:19)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Buklarewicz 5, Hartman 5, Grzb 5, Ważna 4, Górna 4, Ważna 4, Milojević 2, Piechnik 2, Trawczyńska 2, Machado Matieli 1, Pielesz 1 oraz Wasiak, Jochymek, Milojević.

6. SPR Pogoń Szczecin 20 11 - 9 - 0 570 - 512 34

Końcowej klasyfikacji zaliczane są wyniki z sezonu zasadniczego. Piłkarki Zagłębia walkę o złoto rozpoczną od pojedynku ze Startem Elbląg. Czy będzie złoto dla Zagłębia?