CCC mały krok od finału

POLKOWICE. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego po raz drugi pokonały w meczu półfinałowym PSI Enea Gorzów Wielkopolski. Liderką zespołu „Pomarańczowych” była Keisha Hampton, która uzbierała w tym spotkaniu 23 "oczka". - Dzisiaj przypominaliśmy drużynę z października i listopada. Byliśmy zespołem bardzo skoncentrowanym z dużą chęcią zwycięstwa i to zaprocentowało – ocenił po meczu trener Karol Kowalewski. - W drugim półfinałowym starciu każda z zawodniczek dała coś od siebie. Nie było słabych ogniw. Na uwagę zasługuje gra wysokich – Dragany Stanković (10 zbiórek, 5 asyst) oraz Weroniki Telengi (6 zbiórek, 2 bloki), których zadaniem było upilnowanie Megan Gustafson. Dobrze funkcjonowała defensywa. To obrona wraz z zespołową grą dała polkowiczankom zwycięstwo. Gramy jako zespół i czerpiemy z niej radość.

Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego od pierwszych minut weszły w to spotkanie niezwykle skoncentrowane. Po celnej trójce Klaudii Gertchen i dwóch punktach Keishy Hampton, „Pomarańczowe” odskoczyły na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Trzeba zaznaczyć, że gorzowianki nie pozostały bierne i po celnym rzucie zza linii 6,75 Agnieszki Kaczmarczyk na tablicy wyników widniał remis (12:12).Reszta kwarty, to bardzo wyrównana gra obu zespołów. Po pierwszych 10 minutach gospodynie prowadziły jedynie trzema punktami (23:20).

Na początku drugiej kwarty po dobrej zbiórce w ataku Megan Gustafson dorzuciła 2 punkty, co dało gorzowiankom pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (24:23). Nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź „Pomarańczowych”. Aaryn Ellenberg-Wiley i Amanda Kantzy popisały się dwoma skutecznymi trójkami z rzędu i tym samym w połowie drugiej kwarty to polkowiczanki ponownie objęły czteropunktową przewagę ( 28:24). Jednak w tym meczu prowadzenie zmieniało się niezwykle błyskawicznie. Koszykarkom trenera Dariusza Maciejewskiego wystarczyły zaledwie dwie skuteczne akcje w ataku aby odrobić straty. Dwa punkty świetnie grającej Megan Gustafson oraz celna trójka Shatori Walker-Kimbrough sprawiły, że to bydgoszczanki znów były na prowadzeniu (31:28).

Ostatnie minuty drugiej kwarty zdecydowanie należały do gospodyń, które skutecznie „dziurawiły” kosz rywalek celnymi trójkami. Przypieczętowaniem dobrej gry „Pomarańczowych”, w końcówce drugiej kwarty, był drugi celny rzut zza linii 6,75 świetnie grającej Aaryn Ellenberg-Wiley! Dzięki temu, to gospodynie po 20 minutach schodziły z boiska prowadząc 41:33.

Po zmianie stron polkowiczanki nie straciły swojej skuteczności. Show skradła liderka zespołu z Polkowic - Keisha Hampton! Do niej dołączyła kapitan zespołu Weronika Gajda, która popisała się drugim celnym rzutem trzypunktowym. Dzięki temu „Pomarańczowe” objęły trzynastopunktowe prowadzenie (51:38). Końcówka trzeciej kwarty to nadal dobra gra w ataku Keishy Hampton oraz Aaryn Ellenberg-Wiley, która świetnie prowadziła grę swojego zespołu. W tej kwarcie polkowiczanki kreowały bardzo dobre pozycje rzutowe i skutecznie je wykorzystywały. Zespół z Gorzowa miał duże problemy z odrabianiem strat i wytrąceniem gospodyń z bardzo dobrego rytmu gry.

Ostatnie 10 minut zdecydowanie należało do gospodyń. Bardzo dobra obrona i skuteczna gra w ataku sprawiły, że „Pomarańczowe” kontrolowały to spotkanie do samego końca, pewnie pokonując zespół trenera Dariusza Maciejewskiego 96:72. Warto podkreślić fakt, że Polkowiczanki zagrały niezwykle skutecznie (72% skuteczności “za dwa punkty”), a także zespołowo, zapisując na swoim koncie 30 asyst.

Do zwycięstwa swoją drużynę poprowadziły Keishy Hampton oraz Aaryn Ellenberg-Wiley, a także kapitan zespołu - Weronika Gajda.
Amerykanka występująca na pozycji silnej skrzydłowej zdobyła w tym spotkaniu 23 punkty.

W zespole z Gorzowa najlepiej punktującą zawodniczką była Shatori Walker-Kimbrough, która dla swojego zespołu zdobyła 17 punktów, dorzucając do tego 4 zbiórki i 1 asystę.

CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 96:72 (23:20, 18:13, 28:24, 27:15)

stan rywalizacji: 2-0

CCC: Hampton 23, Ellenberg-Wiley 19, Gajda 14, Nacickaite 11, Gertchen 8, Telenga 7, Stanković 6 (10zb), Kantzy 6, Grabska 2
Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 17, Gustafson 16, Hristova 13, Owczarzak 10, Green 10 (10zb), Kaczmarczyk 6