Albatros zatrzymał Kuźnię (FOTO)

JAŚKOWICE. W meczu o mistrzostwo legnickiej klasy okręgowej juniorów młodszych Kuźnia Jawor nie przyklepała awansy zwycięstwem w podlegnickich Jaśkowicach. Mimo prowadzenia do przerwy, jaworzanie dali sobie wyrwać wygraną i ostatecznie mecz pomiędzy Albatrosem Jaśkowice i Kuźnią Jawor zakończył się wynikiem 5:5 (1:4). Mimo straty punktów jaworzanie pewnie prowadzą w wyścigu do ligi wojewódzkiej mając za plecami młodą Odrę Ścinawa.

- Mogę jedynie moim zawodników pogratulować..."frajerstwa" boiskowego - powiedział trener Kuźni Dariusz SZELIGA. - Prowadząc 4:0, 5:2 i będąc liderem ligi nie można sobie dać wyrwać wygranej. - Ale myślę, że taki zimny prysznic tym chłopcom się przyda, bo na tym etapie szkolenia można najszybciej eliminować mankamenty w grze. Nie szukam usprawiedliwienia, ale to troszkę kadrowo innych zespół niż mieliśmy jesienią. Z kolei Albatrosowi gratuje ambicji, zaangażowania bo tymi cechami doprowadzili do remisu.

Jaśkowiczanie jesienią w Jaworze zostali srodze "złomotani" przegrywając 1:17 . Nic dziwnego, że Albatros grając w zasadzie "o pietruszkę" pałał chęcią wzięcia rewanżu za jesienną porażkę. Kuźnia pod wodza Dariusza Szeligi w kilkanaście minut pokazała , że nie przypadkiem zmierza ku lidze wojewódzkiej.  Jaworzanie grali pomysłowo, szybko  i dokładnie obnażając braki w grze obronnej gospodarzy. Worek z bramkami rozwiązał Seweryn Suchecki, który z bardzo dobrej strony pokazuje się już w barwach Kuźni w dorosłej klasie okręgowej.

W przerwie meczu Suchecki musiał zejść z boiska, bo konieczne było przestrzeganie regulaminu rozgrywek w sytuacji kiedy Suchecki miał popołudniem grać mecz ligowy Kuźni...Ta sytuacja oraz skutki forsowania bardzo wysokiego  tempa meczu w pierwszej połowie plus niekompletna jedenastka Kuźnia sprawiła iż gospodarze "zwietrzyli" szansę na...najpierw na unikniecie kompromitacji, potem na zremisowanie a w końcówce meczu nawet na wygranie pojedynku. Kuźnia w drugiej części rozpaczliwie broniła wyniku nie mogąc dać sobie rady z żywiołowymi ataki Albatrosa.

Albatros Jaśkowice - Kuźnia Jawor 5:5 ( 1:4)

0:1 Suchecki 9 min

0:2 Błoński 11 min(asysta Suchecki)

0:3 Klasa 12 min( asysta Degolski)

0:4 Remisz 23 min ( asysta Ociepka)

1:4  Słonieski 29 min

2:4   H. Zdziech 42 min

2: 5  Pindel (asysta Kunecki)  45 min