Piwosze w pościgu za Fenixem (FOTO)

WOJCIESZYN. Tatra Krzeniów czyli popularni "piwosze" wiosną 2016 grają jak w transie. Dzisiaj po raz szósty wybiegli na boisko i odnieśli...6 zwycięstwo. Do lidera B-klasy Fenixa mają tylko 3 punkty straty co zapowiada arcyciekawy finisz rundy wiosennej. - Dzisiaj nie było łatwo bo Orzeł jak już gra we własnym "gnieździe" to prezentuje solidny futbol - mówił Krzysztof MOTYL z Tatry. - A my już myślami jesteśmy przy następnym meczu i świętej wojnie z lokalnym rywalem LZS Nowy Kościół.

Tatra wygrała w Wojcieszynie 2:1 po golach Dawida KMIECIKA z rzutu karnego i Marcina Gajka. Gola dla gospodarzy zdobył Łukasz MIKOŁAJCZYK. I właśnie po celnym trafieniu tego ostatniego bezpośrednio z rzutu rożnego gospodarze prowadzili w niedzielnym spotkaniu. I przez 20 minut byli strona dominująca na boisku. Orzeł zagęścił środek pola i dopiero jak Tatra zmieniła taktykę i zamiast krótkiego grania piłka posyłano dalekie piłki na połowie rywali, goście odzyskali panowanie na murawie. Dodajmy murawie w kapitalnym stanie, równiutkiej, po której aż się chce grać.

Goście doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym . W polu karnym doszło do zderzenia dwóch zawodników i arbiter ocenił iż napastnik gości był faulowany. Trzeba zaznaczyć, że przed odgwizdaniem karnego główny arbiter konsultował ocena zdarzenia z bocznym arbitrem wiec chyba faul jednak był. Pewnym strzelcem okazał się Kmiecik.

Gospodarze grali dobrze, ale niepotrzebnie zrezygnowali z mocnych ataków. No i te kłótnie w obronie. Wystarczył moment nieuwagi i po klasycznej kontrze Marcin Gajek jeszcze przed przerwa ustalił wynik meczu.