Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Świetlica w Piotrowicach wzbudza zachwyt (FOTO)

MĘCINKA. Gmina Męcinka krok po kroku realizuje swoją inwestycyjną strategią rozwoju gminy. Kluczowym elementem tej strategii zaakceptowanej przez radnych minionej kadencji był plan wybudowania nowych świetlic we wszystkich sołectwach gminy. Nowe świetlice wiejskie powstają w Pomocnem, Muchowie, Kondratowie, Stanisławowie, Myślinowie (wcześniej wyremontowano m.in. świetlicę w Przybyłowicach i Męcince). W sobotę popołudnie uroczyście oddano do użytku budynek świetlicy w Piotrowicach. - Piotrowice to największa wieś gminy Męcinka więc i świetlica wybudowana od podstaw jest największa - mówi wójt gminy Mirosław BRZOZOWSKI, który przed tygodniem ponownie został wybrany na gospodarza gminy z rekordowym na Dolnym Śląsku poparciem 86 procent głosujących! - W naszym zamyśle wiejskie świetlice to miejsca działań kulturalnych oraz miejsca, z których mieszkańcy będą mogli korzystać podczas organizacji różnych uroczystości rodzinnych. Mamy piękny i funkcjonalny budynek, a niebawem z tyłu świetlicy powstanie gminne centrum rekreacji. Będzie boisko dla dzieci, siłownia zewnętrzna, grillowisko na imprezy plenerowe, plac zabaw dla dzieci.I będzie bardzo zielono.

I trzeba przyznać, że świetlica w Piotrowicach robi wrażenie...

Świetlica w Piotrowicach wzbudza zachwyt (FOTO)

 – Już od dawna mieliśmy mnóstwo planów na wykorzystanie naszego nowego miejsca spotkań. Chcemy tu bawić się i korzystać z sali bankietowej, ale i prowadzić działania w różnych przestrzeniach służących integracji lokalnej społeczności– mówi sołtys - od 3 lat - Piotrowic, Malwina Podhorodecka. - Już za tydzień obędzie się bal charytatywny. Będzie to miejsce prób zespołu folklorystycznego Piotrowiczanki. Ktoś już się zgłosił aby prowadzić tutaj rozgrywki gry w tenisa stołowego. Już wiadomo, że będą warsztaty plastyczne i artystyczne dla dzieci. Pomysłów jest pełno i chęci do działania jeszcze więcej

Wykonawcą wszystkich inwestycji świetlicowych w gminie Męcinka jest firma EL-SOL INSTALACJE. Budowa świetlicy w Piotrowicach kosztowała wraz z infrastrukturą zewnętrzną (droga pożarowa) 2,1 miliona zł. Obiekt jest w pełni ekologiczny, a ogrzewa go pompa cieplna najnowszej generacji. Symbolicznego odsłonięcia tablicy przed wejściem do świetlicy w Piotrowicach dokonali: wójt Mirosław BRZOZOWSKI, radna gminy Agnieszka ŚMIŁOWSKA, sołtys Malwina PODHORODECKA i Jan PĘCZAK, były radny, który przez wiele lat "walczył" o tę inwestycję. - Wszyscy, którzy dzisiaj przyszli na otwarcie obiektu są współautorami tej inwestycji - wyznał wójt Mirosław BRZOZOWSKI. - To WASZA świetlica!

Mamy z mieszkańcami sporo planów, jest wiele ciekawych pomysłów, które będziemy chcieli tu realizować. Przede wszystkim, jest to miejsce integracji, gdzie będziemy mogli się spotykać, organizować różne wydarzenia, ale również świętować. Doczekaliśmy się i warto było czekać – mówiła radna Agnieszka ŚMIŁOWSKA dodając, że piotrowickie Święto Pieczonego Ziemniaka będzie miał idealne warunki do rozwoju.

 

Powiązane wpisy