Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Święto motoryzacji w Wądrożu Wielkim (FOTO)

WĄDROŻE WIELKIE. Zlot pojazdów zabytkowych połączony z Retro Biesiada - to druga udana edycja  projektu Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji we współpracy z władzami gminy Wądroże Wielkie. Impreza niesamowicie udana i mimo nie najlepszej pogody tereny sportowe w Wądrożu Wielkim przyciągnęły ponad setkę pojazdów ale i setki  widzów. z całego Dolnego Śląska.

Święto motoryzacji w Wądrożu Wielkim (FOTO)

- Jestem zaskoczony frekwencją bo pogoda nas nie rozpieszczała ale jakby to przeczuwając wyznaczyliśmy rozległy teren na którym mogły się zaprezentować wszystkie pojazdy zarówno zabytkowe biorące udział w zlocie jak i te rajdowe. mówi Andrzej GIERA, prezes JSMM i zarazem Komandor Rajdu. - Cieszę się, że nawiązana przed rokiem współpraca z gminą Wądroże Wielkie w czym ogromna zasługa pani wójt Elżbiety JEDLECKIEJ rozwija się. Świetna organizacja eventu, ogromne zainteresowanie, klimat takiego naprawdę motoryzacyjnego święta - nic tylko się cieszyć.

Ogromne zainteresowanie wzbudzały wszelkiego rodzaju mercedesy, pojazdy amerykańskie z sinikami o wprost niewiarygodnej mocy czy poczciwa Warszawa garbus. Hitem zloty był egzemplarz Rolls-Royca kupionego przez uczestnika zlotu przed laty na targach motoryzacyjnych w niemieckim Essen. Wykonanie wnętrza "króla szos" to najwyższy poziom motoryzacyjnego dzieła. Nic dziwnego, że właściciel pytany o cenę skromnie i cicho wymieniał kwotę wręcz astronomiczna i to podawana w euro !

Elżbieta JEDLECKA, wójt gminy Wądroże Wielkie: - W mojej ocenia impreza na szkolną ocenę 6 chociaż był taki moment, że wydawało się , że aura popsuje święto motoryzacji w sercu naszej gminy.. Ale mnie to nie dziwi, bo prezes Giera ma w swoim CV organizację świetnego Rajdu dla Zuchwałych więc doskonale wie jak robi się taki imprezy. tak jak deklarowałam przed rokiem impreza ta na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń naszej gminy.

Uczestnicy mimo początkowo kiepskiej pogody zlot rozpoczęli od konkursu...piękności. Na motoryzacyjnym wybiegu stawały wszystkie auta biorące udział w zlocie W cieniu motoryzacyjnych piękności trwała Retro Biesiada.

Fot .Jakub Wieczorek

Powiązane wpisy