Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa przyznane

ŚCINAWA. Jednym z ważniejszych punktów w harmonogramie Dni Ścinawy jest wręczenie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa i tak wczoraj tradycji stało się zadość. Komisja Nominacyjna uznała, że na wyróżnienie zasłużyli ex aequo: Iwona Rej – dyrektor rodzinnego domu dziecka w Przychowej oraz Grupa Ratownicza Dziesław, a radni na ostatniej sesji przychylili się większością głosów do tej sugestii i podjęli niejednogłośnie stosowną uchwałę. Podczas tej ważnej dla naszej społeczności ceremonii na scenie laureatom gratulowali: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz przewodnicząca Komisji Nominacyjnej i jednocześnie radna Ewa Moroch-Haschke, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Mateusz Łazarek oraz radna Agnieszka Wojtowicz.

Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa przyznane

– W udziale przypadł mi zaszczyt przekazania naszej nagrody pani Iwonie Rej. O jej pracy, pasji i oddaniu dowiedziałem się stosunkowo niedawno, od Dominiki Chomont -Parzyńskiej, koordynatora rodzinnych placówek opiekuńczych, która laureatkę tegorocznej nagrody przedstawiła, jako osobę bardzo zaangażowaną, pracowitą i niebywale skromną. Chciałbym serdecznie podziękować pani Iwonie Rej za jej działania na rzecz potrzebujących pomocy dzieci, a jednocześnie pogratulować, bo to wyróżnienie trafiło w godne ręce – mówił burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Iwona Rej to dyrektor rodzinnego domu dziecka w Przychowej. Placówka działa od 2016 roku, a kobieta o wielkim sercu stara się, by trafiające pod jej dach dzieci odzyskały poczucie bezpieczeństwa, wiarę w miłość rodzicielską, a na ich buziach znów pojawiły się uśmiechy. Obecnie w rodzinnym domu dziecka mieszka trzynaścioro dzieci, w tym troje niemowląt.

– Ta nagroda to efekt pracy kilku osób, którym chciałabym serdecznie podziękować. Nie ma tu dziś mojego męża, został, by opiekować się naszymi dziećmi. Jestem wdzięczna za wszelką pomoc okazywaną naszemu domowi, pracujemy obecnie, by zgromadzić fundusze na wymarzoną salę zabaw. Organizatorzy Dni Ścinawy oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie zainicjowali zbiórkę, za co bardzo dziękuję. Jeszcze raz podkreślam, że ta nagroda to nie tylko efekt mojej pracy, bo bez ludzi, którzy pomagają nam na co dzień, nie bylibyśmy w stanie funkcjonować – dziękowała Iwona Rej.

Wyróżnienie otrzymała również Grupa Ratownicza Dziesław, uczestnicząca w akcjach poszukiwawczych i działaniach pomocowych na terenie Dolnego Śląska. Jednostka integruje lokalną społeczność, edukuje w zakresie pierwszej pomocy, pomaga osobom starszym, mającym problemy z poruszaniem się, którym organizuje m.in. transport.

– W imieniu Grupy Ratowniczej Dziesław dziękuję za tę nagrodę, wyróżnienie stanowi dla nas kolejny bodziec do pracy. Przy okazji życzę wszystkim państwu, żebyście w przyszłości nie musieli korzystać z naszej pomocy – wyraził nadzieję Ryszard Zięba, komendant Grupy Ratowniczej Dziesław.

Powiązane wpisy