Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Gmina Rudna i Powiat Lubiński działają wspólnie (FOTO)

RUDNA. Urzędującego od miesiąca nowego gospodarza gminy Rudna wójta Zbigniewa GRABOWSKIEGO w czwartkowe południe odwiedzili: starosta lubiński Paweł KLESZCZ i wicestarosta Wojciech DZIWIŃSKI. - Minął już miesiąc pracy na urzędzie wójta Zbigniew Grabowski. To trudna i bardzo odpowiedzialna misja, dlatego tym bardziej życzę mu powodzenia licząc na owocną współpracę na rzecz mieszkańców gminy Rudna i powiatu lubińskiego - powiedział podczas powitania Paweł KLESZCZ, starosta lubiński.

Wójt Zbigniew GRABOWSKI, debiutant na samorządowej mapie regionu dziękując za odwiedziny dodał: - Nie wyobrażam sobie harmonii samorządowej bez współpracy gminy Rudna z Powiatem Lubińskim przy realizacji najważniejszych zadań, w tym także inwestycyjnych służących mieszkańcom gminy Rudna. Gmina i Powiat są sobie potrzebni nawzajem.

Gmina Rudna i Powiat Lubiński działają wspólnie (FOTO)

Pretekstem do odwiedzin była wspólna realizacja ofensywy drogowej a konkretnie ukończenie dużej inwestycji drogowej na odcinkach: Juszowice – Rynarcice (3 km), od zjazdu na os. Leśna w Rudnej do Starej Rudnej i od Starej Rudnej do Wądroża (5 km) oraz Miłogoszcz – Radomiłów (2 km).

 - Drogi to ważny temat dla mieszkańców, dlatego trzeba o nich rozmawiać, szukać finansowania i w miarę możliwości sukcesywnie je remontować. Dzisiejsze spotkanie z wójtem tylko to potwierdza i mam nadzieję, że dzięki dobrej współpracy uda nam się zrealizować jeszcze wiele inwestycji drogowych w Gminie Rudna - mówi Starosta Paweł Kleszcz.

Wartość zadania 15 400 000,00 złotych, w tym dofinansowanie w wysokości 14 mln 250 tys. złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz 1 mln 150 tysięcy złotych z budżetu Gminy Rudna.

Zbigniew GRABOWSKI, wójt gminy Rudna: Gmina: - Nie zwalniamy tempa inwestycji na drogach w gminie Rudna. Zarówno tych powiatowych, jak i gminnych. Potrzebny są bardzo duże więc we współpracy z samorządem Powiatu Lubińskiego będzie łatwiej uporać się z wieloma problemami w zakresie modernizacji dróg.

Fot. Zbigniew Jakubowski

Powiązane wpisy