Piątek Zagłębia! Efektowny parkiet Miedziowych

LUBIN. To był niezwykle udany piątek dla szczypiornistek i szczypiornistów Zagłebia Lubin. W hali RCS najpierw mistrzynie Polski odprawiły -  by nie napisać "zmieliły" siódemkę Młynów Koszalin , a potem panowie rozbili Pogoń Szczecin. Oby tak dalej !

Zacznijmy od pań, które zanotowały okazałe zwycięstwo. Miedziowe pewnie pokonały na własnym parkiecie Młyny Stoisław Koszalin 37:22 i dopisały kolejne trzy punkty do swojego dorobku.

Lubinianki na prezentacje wyszły w różowych koszulkach ze wstążką. Celem Europejskiego Dnia Walki z Rakiem, ustanowionego na 15 października jest budowanie świadomości istnienia nowotworów, przełamywanie tabu, nauka samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która może uratować życie. W tym dniu wpieramy osoby chore i ich rodziny. Znakiem solidarności z nimi jest założenie różowej wstążki, która pojawiła się na koszulkach treningowych zawodniczek oraz na parkiecie hali RCS.

Sam mecz Zagłębie zaczęło od mocnego uderzenia. W cztery minuty lubinianki zdobyły cztery bramki i pokazały, że Młyny Stoisław w Lubinie będą miały bardzo ciężką przeprawę. Na nieporadność swoich zawodniczek od razu zareagował szkoleniowiec przyjezdnych, jednak ekipa z Koszalina nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowane Miedziowe. W bramce od początku szalała Monika Maliczkiewicz, a kolejne akcje ofensywne kończyły się trafieniami miejscowych, dzięki czemu w dziesiątej minucie Zagłębie prowadziło wyraźnie 7:2. Kolejne minuty? To jeszcze większa przewaga podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, która przed przerwą zbliżała się do dziesięciu bramek przewagi. Po dwóch kwadransach Zagłębie prowadziło wysoko 18:9, z czego 13 bramek zdobyło trio: Zawistowska-Górna-Drabik. Po stronie koszalinianek prym wiodła Paula Mazurek, która do przerwy zgromadziła cztery bramki.

Nie minęło dziesięć minut drugiej połowy, a Zagłębie wygrywało już dziesięcioma bramkami – 24:14. Obrona Miedziowych była niczym mur, a w bramce wciąż rewelacyjnie spisywała Monika Maliczkiewicz. Mistrzynie Polski z minuty na minutę pozbawiały rywalki chęci do gry, będąc drużyną zdecydowanie lepszą w każdym elemencie. Koncert Zagłębia trwał w najlepsze i gospodynie zanotowały bardzo pewne zwycięstwo, co jest dobrym prognostykiem przed wtorkowym szlagierem z KPR-em Kobierzyce.

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 37:22 (18:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 7, Grzyb 4, Hartman, Górna 7, Miłek, Drabik 4, Galińska 2, Zawistowska 6, Kochaniak-Sala 6, Matieli, Noga, Milojević 1.

Młyny Stoisław: Filończuk – Urbaniak, Mazurek 6, Mączka, Lipok 4, Zaleśny, Harić 5, Żukowska 4, Rycharska 2, Nowicka, Borysławska, Ivanytsia, Somionka 1.

Panowie nie chcieli być gorsi....

Twarda obrona okazała się kluczem do sukcesu. Miedziowi pewnie wygrali dziś z Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:24 (12:7).
Zagłębie od początku narzuciło rywalom ze Szczecina swój styl gry. Zagłębie grało skutecznie w ataku i twardo w obronie. Kolejne znakomite zawody rozgrywał w bramce Miedziowych Marcin Schodowski, który skutecznie powstrzymywał zapędy gości. Gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę, która pozwoliła grać spokojnie i kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Zagłębie do przerwy wygrywało pięcioma bramkami, ale to nie był koniec…

W drugiej połowie przewaga Zagłębia była jeszcze bardziej widoczna. Lubinianie wciąż grali skutecznie w ataku, a w obronie byli wciąż nie do przejścia. Udane interwencje Marcina Schodowskiego pozbawiały rywali chęci do gry. Gospodarze nie zwalniali tempa i punktowali każdy, najmniejszy błąd gości. Przewaga Zagłębia była bardzo widoczna, Miedziowi grali pewnie i skutecznie, a popis dawali, bramkarze, bo oprócz wspomnianego Marcina Schodowskiego znakomite zmiany na karne dawał Marek Bartosik. Podopieczni Jarosława Hipnera pewnie zmierzali w kierunku wygranej i ostatecznie całkowicie zasłużenie zgarnęli trzy punkty.

MKS Zagłębie Lubin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 32:24 (12:7)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 1, Moryń 4, Gębala 4, Sroczyk 2, Pietruszko 2, Marciniak 6, Hajnos 2, Bogacz 4, Drozdalski 2, Adamski 1, Iska, Bekisz 1, Chychykalo 3.

Pogoń: Anrysiak, Wiśniewski – Krok 1, Kapela, Wąsowski 2, Gierak, Krupa 4, Bosy, Stracević 2, Jedziniak, Krysiak 7, Rybski 1, Arsenić, Zaremba 2, Polok 1.