Piłkarskie dziadostwo (FOTO)

LUBIN. W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali w Lubinie 2:0 z Zagłębiem! Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie! Dla Miedziowych 7. porażka w sezonie i szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa (2 remisy- 4 porażki). Poziom zapaści piłkarskiego Zagłębia obrazuje frekwencja na meczu. Męki z Radomiakiem obejrzało dwukrotnie mniej widzów niż niedzielną potyczkę szczypiornistek Zagłębia w europejskich pucharach. Obraz żenady uzupełnia beznadziejnie grający Starzyński nie potrafiąc z karnego pokonać bramkarza gości czy Sasza Balić, który będąc rezerwowym wpada na boisko wali z liścia leżącego piłkarza Radomiaka i dostaje czerwoną kartkę. A Balić miał być tym który w kolejnych meczach miał scementować dziurawą obronę Zagłębia. Obraz żenady uzupełnia podobno wyselekcjonowany przez dział skautingu lubińskiego klubu stoper Pantić, który w obronie gra jak ostatni patałach. Na pomeczowej konferencji Dariusz ŻURAW powiedział, że po takim meczu cisną się różne myśl... Ciekawe czy w tym myśleniu trenera jest myśl o złożeniu rezygnacji?

W każdym razie prezes Michał KIELAN oglądający mecz w towarzystwie pocieszających go Pawła Kury i Jacka Karwana teraz dopiero sobie uświadomił ile pracy czeka go w krótkiej przerwie zimowej...

Pozytywy? Na pewno Łukasz PORĘBA - jeden z nielicznych, który wiedział tego dnia co to dalekie celne podanie, co to strzał z dystansu i myślenie w środku pola. Ale jeden taki zawodnik to za mało aby myśleć o sukcesie z Radomiakiem, który co prawda zagrał poprawnie , ale nie była to gra na poziomie Ligi Mistrzów. Dobre fragmenty miał Łukasz Chodyna i Eric Daniel, bronił dobrze Dominik Hładun. To wszystko jeżeli chodzi o wymogi ekstraklasy!

Starzyński, Bartolewski, Pantić tego dnia nie powinni wcale "powąchać "murawy. Kruk, Podliński, Żubrowski czy Żivec zaledwie mocno przeciętni a tego ostatniego pogrążają dwa pudła na początku meczu. Czasami można było odnieść wrażenie, że Zagłębie zagrałoby lepiej i skuteczniej bez trenera Żurawie i jego doradców... I żadnym usprawiedliwieniem nie jest absencja kontuzjowanych i chorych.

Z Zagłębiem gra kolejny rywal, którego trener bezbłędnie rozpracowuje Miedziowych Żurawia . Czy to normalne ? Skoro Żivec nadaje się do zmiany od 20 minuty to dlaczego po przerwie przegrywając 0:2 Miedziowy wyszli na 2 połowę bez zmian w składzie ? Jeżeli pomysłem na Zagłębie Dariusza Żurawia jest uciułanie do końca roku kilku punktów to jest to pomysł nie do zaakceptowania w Lubinie . Za brzydko " pachnie" 1 ligą...

Dariusz Banasik: - Kluczowym momentem był przestrzelony karny Filipa Starzyńskiego. w 49 minucie. Zagłębie mogło złapać kontakt, ale świetnie zachował się Filip Majchrowicz.

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:2 (0:2)
Raphael Rossi 15, Karol Angielski 27

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 74. Kamil Kruk, 2. Aleksandar Pantić, 77. Mateusz Bartolewski - 9. Erik Daniel, 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (85, 20. Ilja Żygulow), 18. Filip Starzyński (90, 19. Daniel Dudziński), 7. Sasa Zivec (76, 25. Patryk Kusztal) - 13. Karol Podliński.

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leandro (90, 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 23. Filipe Nascimento (82, 22. Tiago Matos), 20. Luis Machado (81, 3. Artur Bogusz) - 13. Maurides (90, 97. Dominik Sokół), 19. Karol Angielski.

Żółte kartki: Bartolewski, Hładun, Daniel, Starzyński - Angielski, Raphael Rossi, Luis Machado.
Czerwona kartka: Karol Angielski (64. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).

{gallery}galeria/sport/22_11_21_Zaglebie_Lubin_Radomiak_Radom_Fot_Dariusz_Szymacha{/gallery}