Europa nie dla Miedziowych. Stokowiec za Żurawia?

GDYNIA. W środowym meczu 1/8 Pucharu Polski piłkarze Zagłębia Lubin przegrali w Gdyni 1:2(0:2) z Arką i tym samym odpadli  rozgrywek pucharowych. Puchar Polski miał być dla lubinian przepustką do Europy( Liga Europy -przyp.red.), ale tak się nie stanie. Miedziowi zagrali beznadziejnie w pierwszej połowie tracac dwa gole po uderzeniach Czubaka. Partnerem Panticia na środku obrony był Balić, ktory co prawda został zdyskwalifikowany "za liścia" na rywalu ale kara dotyczy 5 meczów ligowych. Bezsilność Miedziowych "okrasił" pod koniec tej części meczu Filip Starzyński przegrywając pojedynek z 11 mtrów z bramkarzem gospodarzy Krzepiszem...

Po przerwie było lepiej i w 56 minucie kontaktowego gola zdobył Adam Ratajczyk. Pod koniec meczu na kilka minut zabrakło prądu na stadionie ale przerwa była krótsza niż w meczu ligowym Zagłębia z Rakowem. Po wznowieniu gry Arka mądrze pilnowała wyniku i zasłużenie awansowała do 1/4.Przypomnijmy iż Arka gra na zapleczu ekstraklasy i spisuje się... przeciętnie. Gdynianie w meczu o ligowe punkty przegrali  co było do przegrania z zespołami Zagłębia Miedziowego: z Chrobrym Głogów 0:1 i 0:2, Górnikiem Polkowice 1:2 i Miedzią Legnica 0:1 . Gdynianie pokonali jedynie Zagłębie Lubin...

Zagłębie PP ma z głowy i może a nawet musi skoncetrować się na lidze a konkretnie na utrzymaniu się w ekstraklasie. Przed Miedziowymi cieżkie mecze z walczącym o Mistrzostwo Polski  Lechem Poznań i walczymi o uniknięcie degradacji :Górnikiem Łęczna i Wisła Kraków oraz zaległy z Legią Warszawa.

Nieoficjalnie wiadomo, że Zagłębie w zasadzie osiagnęło poozumienie w sprawie zatrudnienia Piotra STOKOWCA chociaż formalnie objąłby on obowiązki trenera po Nowym Roku. Czy Dariusz Żuraw dostanie szansę w ostatnich czterech meczach ligowych czy zastąpi go "trener-strażak" okaże się w najbliższych godzinach.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1(2:0)
Karol Czubak 22, 32 - Adam Ratajczyk 57

Arka: 1. Kacper Krzepisz - 17. Fabian Hiszpański (61, 15. Arkadiusz Kasperkiewicz), 29. Michał Marcjanik, 3. Haris Memić, 14. Luis Valcarce - 10. Christian Alemán (76, 37. Mateusz Stępień), 6. Sebastian Milewski, 7. Adam Deja, 36. Michał Bednarski, 77. Mateusz Żebrowski (61, 9. Artur Siemaszko) - 68. Karol Czubak (90, 8. Marcus Vinícius).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 2. Aleksandar Pantić, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski (73, 5. Lorenco Šimić) - 9. Erik Daniel (46, 7. Saša Živec), 8. Łukasz Poręba, 20. Ilja Żygulow (46, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (90, 36. Oliwier Sławiński), 16. Adam Ratajczyk - 11. Tomáš Zajíc (46, 17. Patryk Szysz).

żółte kartki: Memić, Deja, Krzepisz, Valcarce - Poręba, Chodyna.