Cuprum: słabo, słabiej, coraz gorzej

LUBIN. Cuprum Lubin przegrało z naszpikowaną gwiazdami i z nowym trenerem Asseco Resovią Rzeszów 1:3 (20:25, 25:23, 27:29, 23:25) w meczu trzynastej kolejki PlusLigi i jest coraz biżej szarego końca PlusLigi. Momenty były... ale koniec był jak zwykle kiepski dla Miedziowych Lisów. Cuprum zajmuje aktualnie w PlusLidze 10.miejsce i nieosiagalne będzie powtórzenie np. wyniku z sezonu 2015/16 kiedy to lubinianie w PlusLidze zajęli piąte miejsce... Niezmiennie od lat największym atutem Cupruum są kibice siatkówki w Lubinie i regionie.

Goście bardzo dobrze zagrali w pierwszym secie. Objęli szybko prowadzenie i ich przewaga rosła. Po akcjach Muzaja Asseco Resovia prowadziła 19:13. Cuprum walczyło i zmniejszyło straty do 19:22. Trener rzeszowian poprosił o czas. Goście, mocno naciskani, obronili przewagę. W ostatniej akcji zablokowany został Kapica.

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli mocnym akcentem, prowadząc 3:0 i 6:2. Lubinianie długo utrzymywali przewagę. Po asie Jakuba Kochanowskiego rzeszowianie wyrównali na 17:17. Wyszli jeszcze na prowadzenie 22:23 po akcji Sama Deroo. Jednak to atak Ferensa zakończył partię wyrównaną partię.

Trzeci set był jeszcze bardziej wyrównany. Oba zespoły nastawiły się na mocną zagrywkę, co jednak nie przynosiło efektów. Gospodarze po trzech partiach mieli 15 błędów i 5 asów, a bilans gości wynosił 19-8. Po szesnaście punktów zdobyli Wojciech Ferens i Sam Deroo. Partię zakończył autowy atak Kapicy, a wcześniej punkt zdobył Muzaj.

W czwartym lubinianie objęli prowadzenie 3:0 i długo je utrzymywali. Było m.in. 14:9 oraz 17:12, ale rzeszowianie zaczęli punkt po punkcie odrabiać straty i wyrównali na 20:20. W końcówce obęli prowadzenie 21:23 po dwóch blokach na Walińskim. Ostatni punkt rzeszowianie zdobyli po błędzie rywali.

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (20:25, 25:23, 27:29, 23:25)

Cuprum: Waliński (17), Ferens (19), Sekita (2), Pietraszko (4), Kapica (19), Krage (3), Sas (L), Szymura (L) oraz Maruszczyk (1), Stępień, Bociek, Gunia (2).

Resovia: Muzaj (13), Deroo (18), Kozamernik (10), Kochanowski (10), Drzyzga (4), Cebulj (19), Zatorski (L) oraz Bucki (2), Tammemaa, Woicki.