Od porażki Zagłębie rozpoczęło Ligę Europejską

LUBIN. Ależ to był mecz! Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin były bardzo blisko zdobycia punktów w pierwszym, historycznym meczu EHF Ligi Europejskiej. Ostatecznie mistrzynie Polski przegrały w Rumunii minimalnie 32:34.

Początek meczu to nieznaczna przewaga miejscowych. Z biegiem czasu jednak to Miedziowe zaczęły przejmować inicjatywę. Po pierwszych kilku minutach przewagi gospodyń, później lepiej grały lubinianki. Zagłębie zaczęło nadrabiać straty, a wynik był bliski remisu. Ekipa z Rumunii zaczęła budować swoją przewagę pod koniec pierwszej połowy i do przerwy był 18:14.

W drugiej połowie mistrzynie Polski złapały oddech. Baia Mare było na prowadzeniu, ale przewaga czołowej drużyny rumuńskiej ekstraklasy wynosiła 1-2 bramki. Dziesięć minut przed końcem Zagłębie doprowadziło do remisu i emocje zaczęły się od nowa. Od wyniku 29:29 wszystko się mogło zdarzyć, jednak lubinianki nie wykorzystały swoich szans. Baia Mare skorzystało z okazji i odskoczyło na trzy bramki, dzięki czemu już do końca pilnowało wyniku.

CS Minaur Baia Mare - MKS Zagłębie Lubin 34:32 (18:14)

CS Minaur: Pandżić, Enache - Lavko 5 (1/1), Burlaczenko 4, Severin 3, David, Cioca 1, Tanasie, Kerekes, De Souza, Laslo 7, Tirle, Fujita 6, Popa 7, Polocoser 1.

Zagłębie: Wąż - Jakubowska 5 (1/1), Łabuda, Grzyb, Hartman, Górna 5, Drabik 2, Galińska 7 (5/5), Zawistowska 4, Kochaniak-Sala 4 (0/1), Machado Matieli 2, Milojević 2.