Zagłębie o bramkę od raju (FOTO)

LUBIN. To było prawdziwe święto piłki ręcznej w hali RCS w Lubinie. Obrońca Pucharu Ligi Europejskiej francuski Les Neptunes de Nantes potrzebował gola w ostatniej (!)sekundzie aby wywieźc z Lubina mocno szczęśliwe zwycięstwo nad mistrzyniami Polski -  Zagłeniem Lubin. To właśnie rzut grającej w ekipie Nantes Dunki Mai Kragballe Nielsen sprawił, że goście wygrali 27:26( 13:12) z MKS Zagłębie Lubin. Po dwóch seriach meców w fazie grupowej w tabeli prowadzi niemiecki Bietigheim wyprzedzajac Neptunes Nantes i rumuński Minaur Baia Mare. Miedziowe zbierając pochwały za swoją grę wciąż czekają na pierwszy punkt w fazie grupowej...

Zagłębie źle, nawet bardzo źle weszło w meczu. Znakomicie spisująca się w bramce Nanstes Polska Adriana Płaczek dosłownie sparaliżowała miedziowe snajperki. Cztery pudła po stronie Zagłębia, szybkie kontry i mecz jeszcze się nie rozpoczął a było już 0:4 po 7 minutach.

Zagłębie Lubin niesione fantastycznym dopingiem ponad trzytysięcznej widowni wzięło się w garść odrabiając mozolnie straty.Od wyniku 2:7 to Zagłębie występowało w roli "profesora" światowego handballa a trzy piękne gole Karoliny Kochaniak-Sali pozwoliły jeszcze przed przerwą zmniejszyć dystans do Francuzek do jednego gola...

Miedziowe Wojowniczki, bez wapienia sportowa chluba regionu po raz pierwszy objęli prowadzenie 22:21 na dziewięć minut przed końcem, dzięki trafieniu Kingi Grzyb. Wydawało się, że Nantes "gubi grę". Kiedy w 56 minucie goście stracili pod rząd dwa gole wydawało się, że Miedziowe mają mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego i nawet prowadzenie  26:24 dla Zagłębia nie gwarantowało końcowego sukcesu... Zespół z Francji najpierw zmniejszył straty, a następnie wykorzystał grę w przewadze po wykluczeniu Kochaniak-Sali i ponownie był remis (26:26).

Do końca pozostawała niespełna minuta i piłkę miało Zagłębie. Brazylijka Patricia Machado Matielli popełniła jednak błąd i rywalki wyprowadziły atak, po którym równo z końcową syreną zdobyły zwycięskiego gola.

Kolejnym rywalem Zagłębia 22 stycznia będzie lider grupy B - niepokonany po 2 kolejkach niemiecki BBM Bietigheim.

Zagłębie Lubin - Les Neptunes de Nantes 26:27 (12:13)

Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Monika Wąż – Karolina Kochaniak-Sala 6, Kinga Jakubowska 5, Emilia Galińska 5, Aneta Łabuda 5, Patricia Machado Matielli 3, Jovana Milojevic 1, Kinga Grzyb 1, Adrianna Górna 0, Daria Miłek 0, Joanna Drabik 0, Daria Zawistowska 0.

Najwięcej bramek dla Les Neptunes: Mai Kragballe Nielsen 6, Carin Stromberg 5, Naemi Ardouin 3, Orlane Ahanda 3, Raissa Daoina 3.

{gallery}galeria/sport/16-01-22-zaglebie-lubin-nantens-fot-ewa-jakubowska{/gallery}