Bez rozgrywającego też można wygrać z Cuprum

LUBIN. Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali w Lubinie Cuprum 3:2, choć w swoim składzie nie mieli ani jednego nominalnego rozgrywającego. Funkcję tę pełnił Uros Kovacević, który został wybrany najlepszym graczem meczu. Zawiercianie w związku z kontuzjami swoich dwóch rozgrywających poprosili ekipę z Lubina o przełożenie meczu na inny termin.  Ostatecznie kluby nie doszły do porozumienie i mecz odbył się zgodnie z planem... Miedziowe Lisy zdobyły skromny punkt w starciu z trzecim zespołem PlusLigi i biorąc pod uwagę ich coraz gorszą sytuację w tabeli oraz widmo "umocnienia się" na przedostatnim miejscu w lidze wynik 2:3 należy uznać za sukces lubinian.

Wskutek kontuzji Maximilano Cavanny oraz Miguela Tavaresa na rozegraniu w zespole gości  zagrał Uros Kovacević i...został MVP pojedynku co nie wystawia przeciętnemu Cuprum najlepszego świadectwa. Mecz przeciętny. mmentami wręcz nudny za wyjatkiem ostatniego seta.Do tie breaku doprowadził znakomitymi atakami w końcówce czwartego seta Remigiusz KAPICA w zespole  z Lubina.

Zdobyty punkt być mże pozwoli Curpum uniknię osunięcia się na przedostatnie miejsce  w ligowym ogonie
Cuprum Lubin – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (20:25, 21:25, 25:22, 26:24, 11:15)

Cuprum: Waliński (12), Gunia (13), Ferens (3), Kapica (22), Krage (12), Stępień (3), Szymura (libero) oraz Gierżot (9), Sas (libero) i Maruszczyk
Aluron: Konarski (19), Zniszczoł (4), Conte (19), Niemiec (10), Orczyk (21), Kovacevic (8), Żurek (libero) oraz Malinowski