Zagłębie balansuje nad przepaścią...

LUBIN. Bedąc złośłiwym można napisać, że w Zagłębiu jest...progress. Było 1:3 z Legią, a teraz "tylko" 1:2 z Pogonią. Fakty sa jednak takie, że Zagłebie przez 75 minut było nieudolnym tłem dla Portowców. Po dwóch kolejkach  2022 roku tylko Miedziowi i Wisła Kraków pozostają bez jakichkolwiek zdobyczy punktowych. Zagłębie Piotra STOKOWCA wciąż balansuje na pograniczu strefy spadkowej. Nic dziwnego, że najbliższy  mecz z Wisłą Płock urasta do meczu o...9 punktów !

Od pierwszego gwizdka przewaga Pogoni była przytłaczająca. Już w 4. minucie goście przekonali się o dobrej współpracy szczecińskiej ofensywy. Po składnej akcji Kamil Grosicki dośrodkował w pole karne. Jean Carlos zgrał piłkę Luce Zahoviciowi, który oddał strzał. Tym razem Dominik Hładun zachował konto. Chwilę później musiał już skapitulować. Mariusz Malec odebrał piłkę pod polem karnym gości i od razu dograł do wybiegającego Zahovicia, którego "zgubił" Kopacz.. Słoweniec wykorzystał podanie i zdobył 7. gola w sezonie. Goście dwukrotni bliscy byli strzelenia sobie gola samobójczego. Wielu na stadionie widziało już piłkę w siatce w 18. minucie, gdy uderzał Maciej Żurawski, a wybijał Bartłomiej Kłudka. Żurawski miał okazję do poprawki, ale w sytuacji z 23. minucie górą był Hładun. W 29. minucie Grosicki znowu dokładnie zacentrował. Zahović przestrzelił po uderzeniu głową. Pod koniec pierwszej połowy Zagłębie zaatakowało śmielej. W 45. minucie musiał wykazać się Dante Stipica. Jakub Żubrowski próbował zaskoczyć Chorwata strzałem głową. Stipica popisał się genialną interwencją.

Zahović po raz kolejny próbował głową pokonać bramkarza gości. Strzał z 53. minuty był zbyt lekki. Goście wyrównali w 58. minucie. Erik Daniel zagrał na głowę Patryka Szysza. Dante Stipica nie zdołał przechwycić piłki i najlepszy strzelec Zagłębia po główce doprowadził do remisu. Kosta Runjaic zareagował aż trzema zmianami. Na boisku pojawił się m.in. Michał Kucharczyk. W 70. minucie Grosicki trafił w mur po strzale z rzutu wolnego. Poprawił wolejem i Hładun odbił piłkę. Kilka minut później Grosicki znowu uderzał ze stałego fragmentu gry. Piłka otarła boczną siatkę i wynik się nie zmienił. Chwilę później na murawę wszedł Vahan Bichakhchyan. Ormianin w 80. minucie popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego w samo okienko i Pogoń była na prowadzeniu. W doliczonym czasie gry Kucharczyk mógł podwyższyć na 3:1, ale uderzył zbyt lekko i Hładun złapał piłkę.